Nazirin işdən çıxartdığı Təranə Əhmədovaya TƏBİB-də VƏZİFƏ VERİLDİ
Səhiyyə Nazirliyinin İnsan resursları, elm və təhsil şöbəsi müdirinin müavini vəzifəsindən bir neçə gün əvvəl azad edilən Təranə Əhmədovaya yeni vəzifə verilib.
Bakupost.az-a istinadla xəbər verir ki, o, işdən çıxarıldığı gün TƏBİB-də vəzifəyə təyin olunub. Məlumatda bildirilir ki, T.Əhmədovaya əvvəlki sahə üzrə eyni vəzifə həvalə edilib və o artıq işinin icrasına başlayıb.
Bununla bağlı hələlik rəsmi açıqlama verilməyib.
Qeyd edək ki, Təranə Əhmədova 2024-cü ilin dekabrında Baş Prokurorluğun keçirdiyi əməliyyat zamanı saxlanılan Səhiyyə Nazirliyinin İnsan resursları, elm və təhsil şöbəsinin sabiq müdiri Səidə Rüstəmovanı əvəz etmişdi.

Тарана Ахмедова получила должность в TƏBİB
Тарана Ахмедова, уволенная несколько дней назад с поста заместителя начальника отдела человеческих ресурсов, науки и образования Министерства здравоохранения Азербайджана, получила новую должность.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на bakupost.az, в день увольнения она была назначена на должность в Объединении по управлению медицинскими территориальными подразделениями (TƏBİB). По информации, Т.Ахмедова заняла тот же пост, что и прежде в ведомстве, и уже приступила к исполнению своих обязанностей..
Официального заявления по этому поводу пока не поступало.