WUF13 zamanı Bakıya girişdə məhdudiyyətlər olacaq? - RƏSMİ AÇIQLAMA
"WUF13 ərəfəsində xüsusilə açılış günündə əlavə təhlükəsizlik tədbirlərinin gücləndirilməsi lazım olarsa, bəzi yollarda istiqamətlər dəyişə bilər".
Bunu Daxili İşlər Nazirliyi Nəqliyyatı İntellektual İdarəetmə Mərkəzinin (NİİM) rəisi Namidan Piriyev Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun On Üçüncü Sessiyası (WUF13) tarixlərində nəqliyyatın idarə olunması planına dair brifinqdə çıxışı zamanı deyib.
O bildirib ki, bu da yüksəksəviyyəli qonaqların təhlükəsiz hərəkətinin təmin olunması məqsədini daşıyır:
"Digər zamanlarda yollarda hərəkətin məhdudlaşdırılması nəzərdə tutulmur".
O bildirib ki, bölgələrdən paytaxta gələnlər üçün məhdudiyyətlərin və ərazilərdə postların qurulması və s. nəzərdə tutulmur:
"Açılış mərasimində çox qısa müddətdə paytaxtın cənubdan- Lökbatandan gələn nəqliyyat vasitələrinin istiqaməti dəyişdirilə və Kənar Dairəvi yolla hərəkət təmin oluna bilər".

Будут ли ограничения на въезд в Баку во время WUF13?
В преддверии WUF13, особенно в день открытия, если потребуется усиление дополнительных мер безопасности, на некоторых дорогах могут быть изменены направления движения.
Об этом заявил начальник Центра интеллектуального управления транспортом (ЦИУТ) Министерства внутренних дел Намидан Пириев в ходе выступления на брифинге, посвящённом плану управления транспортом в дни проведения 13-й сессии Всемирного форума градостроительства (WUF13).
Он отметил, что это направлено на обеспечение безопасного передвижения высокопоставленных гостей.
"В остальное время ограничение движения на дорогах не предусматривается", - сказал он.
Н.Пириев добавил, что для прибывающих из регионов в столицу не предусматривается введение ограничений, установка постов на территориях и т.д.
"Во время церемонии открытия на очень короткий период направление транспортных средств, прибывающих в столицу со стороны поселка Локбатан, может быть изменено, в таком случае движение будет обеспечено по Внешней кольцевой дороге", - дополнил он.