Çörək bahalaşacaq? - Agentlikdən RƏSMİ açıqlama
Sosial şəbəkələrdə və internet informasiya resurslarında Azərbaycanda ərzaqlıq buğda və çörəyin bahalaşacağı, qıtlıq yaranacağı ilə bağlı yayılmış məlumat həqiqəti əks etdirmir.
"Report"a istinadla xəbər verir ki, bu barədə Prezident yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Agentliyindən bildirilib.
Məlumata əsasən, agentlik un və un məmulatları bazarında mütəmadi monitorinqlər aparır, əhalinin istehlak səbətində yer alan strateji ərzaq məhsullarının qiymət dinamikasını daim diqqət mərkəzində saxlayır.
"Vətəndaşlara yalnız rəsmi mənbələrə etibar etmələri, sosial şəbəkələrdə yayılan təsdiqlənməmiş informasiyalara qarşı diqqətli olmaları tövsiyə edilir", - deyə agentlikdən bildirilib.скачать dle 11.3

Подорожает ли хлеб? - Агентство дало официальное разъяснение
В социальных сетях и на интернет-ресурсах распространилась информация о возможном подорожании продовольственной пшеницы и хлеба в Азербайджане, а также о якобы дефиците. Однако эти сведения не соответствуют действительности.
Как передает Report, об этом заявило Государственное агентство по антимонопольному контролю и надзору за потребительским рынком при Президенте Азербайджана.
Ведомство сообщает, что на рынке муки и хлебобулочных изделий регулярно проводятся мониторинги, а цены на основные продукты питания находятся под постоянным контролем.
Гражданам рекомендуется доверять только официальным источникам и не распространять непроверенную информацию из социальных сетей.скачать dle 11.3