İlham Əliyev Çexiyanın baş nazirini Qəbələdə qarşıladı - FOTO
Aprelin 27-də Qəbələdə Çex Respublikasının Baş naziri Andrey Babişin rəsmi qarşılanma mərasimi olub.
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, hər iki ölkənin Dövlət bayraqlarının dalğalandığı meydanda Çexiyanın baş nazirinin şərəfinə fəxri qarovul dəstəsi düzülüb.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Çexiyanın Baş naziri Andrey Babişi qarşılayıb.
Fəxri qarovul dəstəsinin rəisi Çexiyanın baş nazirinə raport verib.
Çex Respublikasının və Azərbaycan Respublikasının Dövlət himnləri səsləndirilib.
Fəxri qarovul dəstəsi hərbi marşın sədaları altında Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin və Çexiyanın Baş naziri Andrey Babişin qarşısından keçib.
Azərbaycan nümayəndə heyətinin üzvləri Baş nazir Andrey Babişə, Çexiya nümayəndə heyətinin üzvləri isə Prezident İlham Əliyevə təqdim olunub.

В Габале Президент Ильхам Алиев встретил премьер-министра Чехии Андрея Бабиша - ФОТО
27 апреля в Габале состоялась церемония официальной встречи премьер-министра Чешской Республики Андрея Бабиша.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, на площади, где развевались государственные флаги обеих стран, в честь премьер-министра Чехии был выстроен почетный караул.
Президент Азербайджана Ильхам Алиев встретил премьер-министра Чехии Андрея Бабиша.
Начальник почетного караула отдал рапорт премьер-министру Чехии.
Прозвучали государственные гимны Чешской Республики и Азербайджанской Республики.
Под звуки военного марша почетный караул прошел перед Президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и премьер-министром Чехии Андреем Бабишем.
Члены азербайджанской делегации были представлены премьер-министру Андрею Бабишу, а члены чешской делегации - Президенту Ильхаму Алиеву.