Vaşinqtonda atəş açılan tədbirdən qaçanlar spirtli içkiləri niyə götürüblər?
"Aprelin 25-də Ağ Ev Müxbirləri Assosiasiyasının atışma baş verən tədbirində iştirak edən qonaqlar özləri ilə spirtli içki şüşələrini aparıblar".
Bu barədə "The New York Post" qəzeti məlumat yayıb. Nəşrin xəbərinə əsasən, Prezident Donald Trampın da qatıldığı tədbirdə atəş açılması səbəbindən iştirakçılar "Washington Hilton" otelinin banket zalını tərk edərkən, bəzi şəxslər yemək masasına yaxınlaşaraq spirtli içki şüşələrini götürərək otaqdan çıxıblar. Bu anlar kameralar tərəfindən qeydə alınıb və həmin görüntülər internet resurslarında geniş yayılıb. Qəzet əlavə edib ki, bu hərəkəti edən tədbir iştirakçılarının şəxsiyyəti hələlik müəyyən edilməyib.
Sosial şəbəkələrdə insanların bir qismi dəvət olunmuş qonaqların bu hərəkətini biabırçılıq adlandırıblar. Digərləri isə qəbulda iştirak haqqının 350 dollardan çox olduğunu və tədbirin vaxtından əvvəl başa çatdığını əsas gətirərək, bu cür davranışın normal olduğunu qeyd ediblər.

СМИ: Гости приема в Вашингтоне во время стрельбы унесли бутылки с алкоголем
Гости приема Ассоциации корреспондентов при Белом доме, где 25 апреля произошла стрельба, унесли с собой бутылки с алкоголем.
Об этом сообщила газета The New York Post.
По ее информации, пока остальные участники мероприятия покидали банкетный зал отеля Washington Hilton из-за стрельбы, некоторые гости подошли к столу с едой и напитками и, забрав бутылки с алкогольными напитками, вышли из помещения. Действия приглашенных зафиксировала камера, и видео распространились в интернете. Личность этих участников мероприятия установить пока не удалось, отметила газета.
Мнения комментаторов в сети разделились. Некоторые назвали действия приглашенных гостей постыдными. Кто-то выразил одобрение, уточнив, что стоимость участия в приеме превысила 350 долларов, а мероприятие закончилось раньше времени.скачать dle 11.3