Polşalı qadından sumqayıtlı sevgilisinə ağır ittihamlar: 25 min dollar necə yoxa çıxdı? - Video
Baku TV-yə istinadən xəbər verir ki, iddialara görə, həmin şəxs qadının 25 min dollarını mənimsəyib. Əslən Polşadan olan Olqa Çernovska 2024-cü ildə Azərbaycana istirahət üçün gəldiyi zaman Rəşxan adlı şəxslə tanış olub. Onların arasında münasibət yaranıb. Daha sonra ölkəsinə qayıdan qadın həmin şəxsin istəyi ilə müxtəlif vaxtlarda ona pul göndərib.
"Münasibətimizin davam etdiyi bir il ərzində inamımdan sui-istifadə edərək məndən 25 min ABŞ dolları aldı. Mən Bakıda Daxili İşlər Nazirliyinə ərizə ilə müraciət etdim. Sonra işi onun yaşadığı Sumqayıtda araşdırmaya verdilər", - deyə zərərçəkən bildirib.
Baku TV ittiham olunan şəxslə əlaqə saxlayıb. Şəxsin açıqlaması isə belə olub:
"Mən ondan borca pul götürmüşəm. Mənimsəmək deyil axı bu. Borcla mənimsəməyin arasında kifayət qədər böyük fərq var. Mən özünə də bildirmişəm ki, bu bizim aramızda olan borcdur. Hissə-hissə qaytarıram. Mənim qohumum var, o da hazırda Polşadadır. Ona pul göndərirəm, o da orada əlbəəl verir".
Hüquqşünas Mircavid Miriyev bildirib ki, bu cür şəxslər planlı şəkildə borc adı ilə xarici vətəndaşları aldadaraq pul istəyirlər.

Польская туристка обвиняет жителя Сумгайыта в присвоении 25 000 долларов - ВИДЕО
Польская туристка, приехавшая в Азербайджан, заявила о присвоении крупной суммы денег местным жителем.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Baku TV, гражданка Польши Ольга Черновска утверждает, что стала жертвой мошенничества со стороны мужчины по имени Рашхан, с которым познакомилась во время поездки в Азербайджан в 2024 году. По её словам, между ними сложились близкие отношения, после чего она, уже вернувшись на родину, продолжила общение и по просьбе мужчины неоднократно переводила ему деньги.
Пострадавшая заявляет, что в течение года доверительных отношений он получил от неё около 25 000 долларов. Женщина обратилась в Министерство внутренних дел Азербайджана с заявлением, после чего дело было передано на расследование в Сумгайыт, по месту проживания мужчины.
Baku TV связался с обвиняемым. Он отверг обвинения, заявив, что речь идёт о личном долге, а не о присвоении средств. По его словам, он частями возвращает деньги и заранее предупреждал, что это займ. Также он утверждает, что переводил средства своему родственнику, находящемуся в Польше, для дальнейшей передачи.
Юрист Мирджавид Мириев отметил, что подобные случаи нередко связаны со схемами, при которых под видом займа у иностранных граждан получают деньги, вводя их в заблуждение.