Stilisti öldürən şəxslə bağlı YENİ QƏRAR
Bakıda stilist Orxan Seyidovu qətlə yetirməkdə ittiham olunan Pərviz Həsənovun barəsindəki hökmdən verilən kassasiya şikayəti üzrə məhkəmə prosesi başa çatıb.
Pravda.az-a istinadən xəbər verir ki, Ali Məhkəmədə hakim İlqar Cəfərovun sədrliyi ilə keçirilən iclasda qərar elan olunub, şikayət təmin edilməyib.
İttihama görə, hadisə ötən ilin martında paytaxtın Xətai rayonunda qeydə alınıb.
1988-ci il təvəllüdlü Orxan Seyidov şəxsi münasibətlər zəminində aralarında yaranmış münaqişə zamanı 1999-cu il təvəllüdlü Pərviz Həsənov tərəfindən çoxsaylı bıçaq xəsarətləri yetirilərək öldürülüb.
İstintaq orqanı tərəfindən Pərviz Həsənovun barəsində Cinayət Məcəlləsinin 120.2.4-cü (xüsusi amansızlıqla və ya ümumi təhlükəli üsulla adam öldürmə) maddəsi ilə ittiham elan edilib.
Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hökmünə əsasən, Pərviz Həsənov 17 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.
Sosial mediada yayılan xəbərlərdə bildirilib ki, mərhum Orxan Seyidov stilist kimi fəaliyyət göstərib.скачать dle 11.3

Новое решение по делу мужчины, убившего стилиста
Как сообщает Median.Az со ссылкой на рravda.az, на заседании Верховного суда под председательством судьи Ильгара Джафарова было оглашено решение - жалоба оставлена без удовлетворения.
Согласно обвинению, преступление произошло в марте 2026 года в Хатаинском районе столицы.
О.Сеидов (1988 г.р.) погиб во время конфликта, возникшего на почве личных отношений. По версии следствия, П.Гасанов (1999 г.р.) нанес ему многочисленные ножевые ранения.
Следствием обвиняемому было предъявлено обвинение по статье 120.2.4 (убийство, совершенное с особой жестокостью или общеопасным способом) Уголовного кодекса АР.
Согласно приговору Бакинского суда по тяжким преступлениям, он был приговорен к 17 годам лишения свободы.
В сообщениях, распространенных в социальных сетях, отмечалось, что покойный О.Сеидов работал стилистом.