Volodimir Zelenski: "Ukrayna Rusiya ilə danışıqların Azərbaycanda keçirilməsinə hazırdır"
Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski rəsmi Moskvanın razılığı ilə Rusiya ilə danışıqların növbəti mərhələsini Azərbaycanda keçirməyə hazır olduğunu bildirib.
"Report"a istinadən xəbər verir ki, o, bu açıqlamanı Qəbələdə Prezident İlham Əliyevlə görüşdən sonra mətbuata bəyanatında bildirib.
Zelenskinin sözlərinə görə, Ukrayna üçtərəfli danışıqlar formatını bərpa etməyə hazırdır.
"Biz Azərbaycan Prezidentinə üçtərəfli danışıqlara hazır olduğumuzu bildirdik. Bu cür görüşlər artıq Türkiyədə, daha sonra isə İsveçrədə amerikalı tərəfdaşların iştirakı ilə keçirilib. Təbii ki, Rusiya diplomatiyaya hazırdırsa, biz də yaxın gələcəkdə bu cür danışıqları Azərbaycanda keçirə bilərik", - deyə o qeyd edib.скачать dle 11.3

25.04.2026 14:16 204
Президент Украины Владимир Зеленский заявил о готовности провести следующий этап переговоров с Россией в Азербайджане при согласии российской стороны.
Как сообщает Report, об этом он сказал в заявлении для прессы после встречи в Габале с Президентом Ильхамом Алиевым.
По словам Зеленского, Украина готова к возобновлению трехстороннего переговорного формата.
"Мы сообщили Президенту Азербайджана, что готовы к трехсторонним переговорам. Такие встречи уже проходили в Турции, затем - в Швейцарии с участием американских партнеров. Разумеется, при готовности России к дипломатии мы готовы в ближайшее время провести такие переговоры в Азербайджане", - отметил он.скачать dle 11.3