Marneulidə azərbaycanlı gəncin qətli ilə bağlı saxlanılan 11 nəfərlə bağlı qərar verildi
Gürcüstan KİV-ə istinadən xəbər verir ki, yalan ifadə vermə, qrup şəklində xuliqanlıq və ictimai asayişi pozma ittihamı ilə saxlanılan şəxslərdən 7-si şərti cəza ilə azadlığa buraxılıb, digər 4 nəfər barəsində isə 6 aylıq həbs qərarı çıxarılıb.
Xatırladaq ki, aprelin 21-də Kvemo Kartli Polis İdarəsi və Xüsusi Tapşırıqlar Departamentinin əməkdaşları tərəfindən həyata keçirilən əməliyyat zamanı 11 nəfər saxlanılıb. Daha bir nəfər barəsində isə sağlamlığa qəsdən ağır xəsarət yetirmə faktı ilə bağlı qiyabi ittiham irəli sürülüb və həmin şəxs hazırda axtarışdadır.
"TV Pirveli" telekanalının məlumatına görə, həyata keçirilən xüsusi əməliyyat bu il aprelin 2-də qətlə yetirilən 20 yaşlı azərbaycanlı Ümid Bayramovun toy günündən bir gün əvvəl - "ciyər axşamı" törənində baş vermiş bıçaqlanma hadisəsi ilə bağlı olub.
Televiziyanın məlumatına əsasən, saxlanılan şəxslər hadisə ilə bağlı yalan ifadələr verib və istintaq prosesinə mane olublar.скачать dle 11.3

Вынесен приговор 11 задержанным по делу об убийстве азербайджанца в Марнеули
Как сообщает Median.Az со ссылкой на грузинские СМИ, семеро обвиняемых, проходивших по статьям о даче ложных показаний, групповом хулиганстве и нарушении общественного порядка, освобождены условно. В отношении ещё четырёх лиц суд избрал меру наказания в виде 6 месяцев лишения свободы.
Напомним, 21 апреля сотрудники полиции региона Квемо-Картли и Департамента особых поручений провели спецоперацию, в ходе которой были задержаны 11 человек. Ещё одному лицу заочно предъявлено обвинение в умышленном причинении тяжкого вреда здоровью, он объявлен в розыск.
По данным телеканала TV Pirveli, спецоперация была связана с инцидентом с ножевым ранением, произошедшим за день до свадьбы 20-летнего азербайджанца Умида Байрамова, который был убит 2 апреля. Задержанные, как утверждается, давали ложные показания и препятствовали ходу следствия.