Hacı Əliyevə YÜKSƏK RÜTBƏ verildi
Azərbaycanın güləş üzrə dördqat Avropa və üçqat dünya çempionu Hacı Əliyevə "mayor" hərbi rütbəsi verilib.
Bu barədə idmançı öz "Instagram" hesabında paylaşım edib.
İdmançı qeyd edib ki, bu rütbə ona Dövlət Sərhəd Xidmətinin rəisi, general-polkovnik Elçin Quliyev tərəfindən təqdim olunub.
"Bu gün həyatımda unudulmaz günlərdən biri oldu. Dövlət Sərhəd Xidmətinin rəisi general-polkovnik Elçin Quliyev tərəfindən "mayor" rütbəsinə layiq görülmək mənim üçün böyük şərəf və məsuliyyətdir.
Göstərilən etimada görə təşəkkür edir, vətənə xidmət yolunda daha böyük əzmlə çalışacağımı bildirirəm. Azərbaycan Respublikasına xidmət edirəm!" - paylaşımda qeyd olunub.скачать dle 11.3

Гаджи Алиеву присвоено высокое воинское звание
Четырёхкратному чемпиону Европы и трёхкратному чемпиону мира по борьбе Гаджи Алиеву присвоено воинское звание "майор".
Об этом спортсмен написал в своём аккаунте в Instagram.
Он отметил, что к званию его представил начальник Государственной пограничной службы генерал-полковник Эльчин Гулиев.
"Сегодня был один из незабываемых дней в моей жизни. Быть удостоенным звания майора от начальника Государственной пограничной службы генерал-полковника Эльчина Гулиева - для меня большая честь и ответственность.
Благодарю за оказанное доверие и заявляю, что буду трудиться с ещё большей решимостью на пути служения Родине. Служу Азербайджанской Республике!" - говорится в публикации.скачать dle 11.3