İlham Əliyev Məsud Pezeşkiana zəng etdi
Aprelin 8-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev İran İslam Respublikasının Prezidenti Məsud Pezeşkiana zəng edib.
President.az-a istinadən xəbər verir ki, dövlətimizin başçısı İran İslam Respublikası və Amerika Birləşmiş Ştatları arasında elan edilmiş atəşkəslə bağlı təbriklərini çatdırıb.
Məsud Pezeşkian bu təbriklərə və ölkəmizin İrana göstərdiyi humanitar yardıma görə dövlətimizin başçısına minnətdarlığını bildirib.
Telefon söhbəti zamanı ikitərəfli əməkdaşlığa dair məsələlər barədə fikir mübadiləsi aparılıb.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев позвонил Масуду Пезешкиану
8 апреля Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев позвонил президенту Исламской Республики Иран Масуду Пезешкиану.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, глава нашего государства поздравил с объявленным перемирием, между Исламской Республикой Иран и Соединенными Штатами Америки.
Масуд Пезешкиан выразил благодарность Президенту Азербайджана за поздравления и оказанную нашей страной гуманитарную помощь Ирану.
В ходе телефонного разговора состоялся обмен мнениями по вопросам двустороннего сотрудничества.скачать dle 11.3