Birinci sinfə qeydiyyat prosesinə hazırlıq: Valideynlərin diqqətinə
Paytaxt məktəblərində birinci sinfə elektron qeydiyyat prosesinə hazırlıq çərçivəsində mikroərazilər üzrə ünvanların dəqiqləşdirilməsi ilə bağlı vətəndaş müraciətlərinin cavablandırılması aprelin 15-dək uzadılıb.
Qeyd edilib ki, 2026-2027-ci tədris ili üzrə I sinfə elektron qeydiyyat prosesi ilə bağlı məktəblərin mikroərazi üzrə ünvanları vətəndaşlara açıqlanıb. Mikroərazilər müvafiq icra hakimiyyəti orqanlarının təqdim etdikləri dislokasiyaya uyğun olaraq müəyyənləşdirilib.
Vətəndaşlar müvafiq linkə daxil olaraq daimi qeydiyyat ünvanının (yeni inşa olunmuş binalarda "Azərişıq" ASC-nin abonent kodu öz adına olan evlərin ünvanının) dislokasiyada olmasını dəqiqləşdirməlidirlər. Daimi qeydiyyat ünvanı (yeni inşa olunmuş binalarda "Azərişıq" ASC-nin abonent kodu öz adına olan evlərin ünvanı) dislokasiyada olmayan valideynlər müvafiq formanı doldurub, aprelin 15-dək 5, 6 və 7 saylı "ASAN xidmət" mərkəzlərinin təhsil xidmətləri bölməsinə yaxınlaşaraq və ya dislokasiya@baku.edu.gov.az elektron poçtuna göndərərək təklif və rəylərini verə bilərlər.
Əlavə sualı olan vətəndaşlara Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin Çağrı Mərkəzinə (146-1) zəng etmək tövsiyə olunur.
5, 6 və 7 saylı "ASAN xidmət" mərkəzlərinə daimi qeydiyyat ünvanı dislokasiyada olmayan, daimi qeydiyyat ünvanı dislokasiyada yanlış qeyd olunan valideynlər, eləcə də dislokasiyada daimi qeydiyyat ünvanı və müvafiq məktəbi müəyyən olunduğu halda obyektiv səbəbləri əsas gətirərək başqa məktəb seçiminə üstünlük verən valideynlər müraciət edə bilərlər.

Вниманию родителей: подготовка к процессу электронной регистрации детей в I классы продолжается
Отмечается, что адреса школ по микротерриториям в связи с процессом электронной регистрации в I класс на 2026/27 учебный год были доведены до сведения граждан. Микротерритории определены в соответствии с дислокацией, предоставленной соответствующими органами исполнительной власти.
Граждане должны перейти по соответствующей ссылке и уточнить наличие адреса постоянной регистрации (в новостройках - адрес дома, абонентский код ОАО "Азеришыг" которого оформлен на их имя) в дислокации. Родители, чей адрес постоянной регистрации (в новостройках - адрес дома, абонентский код ОАО "Азеришыг" которого оформлен на их имя) отсутствует в дислокации, могут заполнить соответствующую форму и до 15 апреля обратиться в отделы образовательных услуг центров ASAN xidmət №5, 6 и 7 или направить свои предложения и отзывы на электронную почту dislokasiya@baku.edu.gov.az.
Гражданам, имеющим дополнительные вопросы, рекомендуется позвонить в колл-центр Управления образования города Баку (146-1).
В центры ASAN xidmət №5, 6 и 7 могут обратиться родители, чей адрес постоянной регистрации отсутствует в дислокации, родители, чей адрес постоянной регистрации указан в дислокации неверно, а также родители, которые, несмотря на то что их адрес постоянной регистрации и соответствующая школа определены в дислокации, предпочитают выбрать другую школу, ссылаясь на объективные причины.