İranda körpüyə endirilən zərbə nəticəsində ölənlərin sayı artıb
İranın paytaxtı Tehranın qərbində yerləşən Kərəc şəhərində tikilməkdə olan körpüyə ABŞ və İsrailin zərbələri nəticəsində həlak olan mülki şəxslərin sayı artıb.
"Fars" agentliyinə istinadən xəbər verir ki, bu barədə Əlborz vilayətinin qubernator müavini Qüdrətulla Seyf bildirib.
"Bu dəhşətli cinayət nəticəsində Əlborzun səkkiz sakini, o cümlədən Bilekan kəndinin sakinləri, ərazidən keçən sərnişinlər və həmin gün orada olan ailələr həlak olub, 95 nəfər yaralanıb", - deyə məlumatda bildirilir.
Bundan əvvəl İran hökuməti Tehranın qərbində yerləşən Kərəc şəhərində tikilməkdə olan körpüyə iki zərbə endirildiyini bəyan etmişdi.

В Иране назвали число погибших при ударе по мосту
Число мирных жителей погибших в результате ударов США и Израиля по недостроенному мосту в иранском городе Кередж к западу от Тегерана возросло до восьми.
Как передает Median.Az со ссылкой на агентство Fars, об этом сообщил заместитель губернатора провинции Альборз Кодратолла Сейф.
Отмечается, что еще 95 человек получили ранения.
Ранее власти Ирана заявили о двух ударах по строящемуся мосту B1 в Кередже. Сооружение считается одной из самых сложных инженерных конструкций в стране.