01.04.2026 12:45 852
Martın 31-də Moskva vaxtı ilə saat 18 (Bakı vaxtı ilə 19 - red.) radələrində Krım yarımadası üzərində planlı uçuş həyata keçirilərkən "An-26" təyyarəsi ilə əlaqə kəsilib. Rusiya Müdafiə Nazirliyindən bildirilib ki, daha sonra axtarış-xilasetmə qrupu qəza yerini aşkar edib. Hadisə yerindən verilən məruzəyə əsasən, altı heyət üzvü və göyərtədə olan 23 sərnişin həlak olublar.
Qeyd edilir ki, təyyarəyə hər hansı məhvedici təsir olmayıb. Qəzanın ilkin səbəbi texniki nasazlıqdır. Hadisə yerində Rusiya hərbi idarəsinin komissiyası fəaliyyət göstərir.скачать dle 11.3

Российский самолет Ан-26 потерпел крушение: погибли 29 человек
31 марта около 18:00 мск (19:00 по Баку - ред.) при совершении планового перелета над полуостровом Крым была потеряна связь с самолетом Ан-26. Как заявили в Минобороны РФ, позже поисково-спасательная группа обнаружила место крушения. Согласно докладу с места происшествия, 6 членов экипажа и находившиеся на борту 23 пассажира погибли.
Отмечается, что поражающего воздействия по самолету не было. Предварительная причина катастрофы - техническая неисправность. На месте работает комиссия российского военного ведомства.