31.03.2026 11:36 1 077
əzər TV-yə istinadla xəbər verir ki, yaşlı qadın Ağa Nemətulla küçəsi, 22 ünvanında yerləşən 5 mərtəbəli binanın 4-cü mərtəbəsindən yıxılıb.
Hadisə barədə məlumat daxil olduqdan sonra prokurorluq əməkdaşları dərhal hadisə yerinə gələrək meyitə baxış keçiriblər. Ölən şəxsin Qərənfil Sadıqova olduğu müəyyən edilib.
Qonşuların sözlərinə görə, qadının bir neçə il əvvəl oğlunu itirdikdən sonra səhhətində problemlər yaranıb. O, son vaxtlar Parkinson xəstəliyindən əziyyət çəkirmiş və ailəsi - həyat yoldaşı və qızı ilə birlikdə yaşayırmış.
Mərhumun meyiti dəfn edilməsi üçün doğulduğu Tovuz rayonuna göndərilib. Faktla bağlı Nərimanov Rayon Prokurorluğunda araşdırma aparılır.

Трагедия в Баку: потерявшая сына женщина погибла в результате падения с 4-го этажа здания - ВИДЕО
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Xəzər TV, пожилая женщина упала с 4-го этажа 5-этажного здания, расположенного по адресу: улица Ага Нейматулла, 22.
На место происшествия незамедлительно прибыли сотрудники прокуратуры. Они провели осмотр тела и установили, что погибшей является Гаранфиль Садыгова.
По словам соседей, у женщины, которая проживала вместе с мужем и дочерью, возникли проблемы со здоровьем после того, как несколько лет назад она потеряла сына. В последнее время она страдала болезнью Паркинсона.
Тело погибшей отправлено в родной Товузский район для захоронения. По данному факту Наримановской районной прокуратуре проводится расследование.