İlham Əliyev Gürcüstanın Azərbaycandakı səfirliyində olub, başsağlığı verib - FOTO
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev martın 27-də Gürcüstanın ölkəmizdəki səfirliyində olub, Bütün Gürcüstanın Katalikos-Patriarxı II İlya həzrətlərinin vəfatı ilə əlaqədar başsağlığı verib.
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, Gürcüstanın Azərbaycandakı səfiri Zurab Pataradze dövlətimizin başçısını qarşılayıb.
Prezident İlham Əliyev matəm kitabına ürək sözlərini yazıb.
Sonra dövlətimizin başçısı səfirlə söhbət edib.
Prezident İlham Əliyev Bütün Gürcüstanın Katalikos-Patriarxı II İlya həzrətlərinin həyatını və fəaliyyətini nəcib amallara və dinlərarası dialoqun təşviqinə həsr etdiyini deyərək, onun xatirəsinin ölkəmizdə daim ehtiramla xatırlanacağını vurğulayıb.
Dövlətimizin başçısı Azərbaycan-Gürcüstan ənənəvi dostluq və əməkdaşlıq münasibətlərinin inkişafında II İlya həzrətlərinin roluna toxunub.
Zurab Pataradze səfirliyə gələrək başsağlığı verdiyinə görə Prezident İlham Əliyevə minnətdarlığını bildirib.

Президент Ильхам Алиев посетил посольство Грузии в Азербайджане и выразил соболезнования - ФОТО
27 марта Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев посетил посольство Грузии в нашей стране, выразил соболезнования в связи с кончиной Католикоса-Патриарха всея Грузии Его святейшества Илии II.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, главу государства встретил посол Грузии в Азербайджане Зураб Патарадзе.
Президент Ильхам Алиев оставил запись в траурной книге.
Президент Ильхам Алиев сказал, что Католикос-Патриарх всея Грузии Его святейшество Илия II посвятил свою жизнь и деятельность благородным делам и продвижению межрелигиозного диалога, подчеркнул, что в нашей стране всегда будут с уважением чтить его память.
Глава государства коснулся роли Его святейшества Илии II в развитии азербайджано-грузинских традиционных отношений дружбы и сотрудничества.
Зураб Патарадзе выразил признательность Президенту Ильхаму Алиеву за посещение посольства и соболезнования.