18.03.2026 15:48 990
"Hizbullah"a məxsus "Al Manar" telekanalının siyasi proqramlar üzrə direktoru Məhəmməd Şari İsrailin Beyruta endirdiyi zərbələr zamanı öldürülüb.
Bu barədə sözügedən telekanal məlumat yayıb.
"Həmkarımız, teleaparıcı Məhəmməd Şari və onun həyat yoldaşının Züqaq əl-Blat rayonunda yaşayış binasına raket hücumu nəticəsində həlak olmasından dərin kədər duyuruq", - deyə "Al Manar"dan bildirilib.
Qeyd olunur ki, hadisə zamanı Şarinin övladları və nəvələri xəsarət alıblar. Onlar xəstəxanaya yerləşdiriliblər.
BMT-nin məlumatına görə, 2023-24-cü illərdəki münaqişə dövründə Livanda ən azı 10 jurnalist həlak olub və daha 15-i yaralanıb. Onların arasında "Reuters", "Agence France-Presse" agentliklərinin və "Al Jazeera" telekanalının jurnalistləri də var.скачать dle 11.3

Директор программ телеканала "Хезболлы" убит при израильском ударе по Бейруту
Телеканал Al Manar, принадлежащий шиитской организации "Хезболла", сообщил о гибели своего директора политических программ Мухаммеда Шари в ходе израильского удара по Бейруту.
"Скорбим о потере нашего коллеги, телеведущего Мухаммеда Шари и его жены, погибших в результате ракетной атаки на многоквартирный дом в районе Зукак-эль-Блат, - указывается в заявлении Al Manar. - Их дети и внуки, получившие ранения, госпитализированы". В нем отмечается, что Шари "на протяжении десятилетий служил журналистом сил сопротивления, он был известен как профессионал своего дела и патриот".
По данным ООН, в период конфликта 2023-2024 годов в Ливане погибли не менее 10 репортеров и еще 15 получили ранения, среди них журналисты из агентств Reuters, AFP и телеканала Al Jazeera.скачать dle 11.3