Azərbaycanda dövlət agentliyi ləğv edildi
Naxçıvan Muxtar Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində "Naxçıvan Avtomobil Nəqliyyatı Agentliyi" publik hüquqi şəxs ləğv edilib.
Oxu.Az-ın məlumatına görə, bununla bağlı Naxçıvan Ali Məclisi sədrinin birinci müavini Bəxtiyar Məmmədov müvafiq fərman imzalayıb.
Fərmana görə, Naxçıvan Nazirlər Kabineti iki ay müddətində Ali Məclis sədrinin aktlarının bu Fərmana uyğunlaşdırılması ilə bağlı təkliflərini hazırlayıb Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisinin sədrinə təqdim etməlidir.
Həmçinin Naxçıvan Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi "Naxçıvan Avtomobil Nəqliyyatı Agentliyi" publik hüquqi şəxsin ləğv edilməsi ilə əlaqədar Azərbaycan Mülki Məcəlləsində nəzərdə tutulmuş tədbirlərin həyata keçirilməsini təmin edəcək.скачать dle 11.3

В Азербайджане упразднено госагентство
Юридическое лицо публичного права "Нахчыванское агентство автомобильного транспорта", находившееся в подчинении Министерства цифрового развития и транспорта Нахчыванской Автономной Республики, официально упразднено.
По информации Oxu.Az, соответствующий приказ был подписан первым заместителем председателя Верховного Меджлиса Нахчывана Бахтияром Мамедовым.
Согласно подписанному документу, Кабинету министров Нахчывана поручено в течение двух месяцев разработать и представить председателю Верховного Меджлиса Нахчыванской АР предложения по приведению актов руководства Меджлиса в соответствие с данным приказом.
Кроме того, Министерству цифрового развития и транспорта Нахчывана поручено обеспечить выполнение всех процедур, предусмотренных Гражданским кодексом Азербайджана, в связи с процессом ликвидации указанного юридического лица.скачать dle 11.3