Azərbaycan və Pakistan xarici işlər nazirləri regional təhlükəsizliyi müzakirə etdilər - Telefon danışığı
13.03.2026 11:28 831
Mart 12-də Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovla Pakistan İslam Respublikasının Baş nazirinin müavini, xarici işlər naziri Məhəmməd İshaq Dar arasında telefon danışığı aparılıb.
Bildirilib ki, nazirlər cari regional təhlükəsizlik vəziyyətini, Yaxın Şərqdə artan hərbi eskalasiyanı, eləcə də ikitərəfli əməkdaşlıq məsələlərini müzakirə ediblər.
Mövcud strateji əməkdaşlıq əlaqələri yüksək qiymətləndirilərək, gələcək təmaslar üzrə planlar nəzərdən keçirilib.
Tərəflər həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.скачать dle 11.3

Министры иностранных дел Азербайджана и Пакистана обсудили региональную безопасность
12 марта состоялся телефонный разговор между министром иностранных дел Азербайджанской Республики (АР) Джейхуном Байрамовым и заместителем премьер-министра, министром иностранных дел Исламской Республики Пакистан Мухаммадом Исхаком Даром.
Министры обсудили текущую ситуацию в сфере региональной безопасности, нарастающую военную эскалацию на Ближнем Востоке, а также вопросы двустороннего сотрудничества.
Стороны высоко оценили существующие стратегические отношения сотрудничества и рассмотрели планы дальнейших контактов. Они также обменялись мнениями по другим вопросам, представляющим взаимный интерес.скачать dle 11.3