Konqresdə Azərbaycana yardımla bağlı məhdudiyyətin ləğvi barədə irəli sürülmüş qanun layihəsinə yeni həmmüəllif əlavə olunub
07.03.2026 13:47 819
ABŞ Konqresində Azərbaycana yardımla bağlı məhdudiyyətin ləğvi barədə irəli sürülmüş qanun layihəsinə yeni həmmüəllif Abraham Hamade əlavə olunub.
bu barədə ABŞ Konqresinin rəsmi saytına istinadən xəbər verir.
Abraham Hamade Nümayəndələr Palatasının Çikaqo üzrə üzvüdür və Respublikaçılar Partiyasını təmsil edir.
Xatırladaq ki, "Azərbaycana qarşı yardım məhdudiyyətlərini ləğvi" adlı bağlı qanun layihəsi Nümayəndələr Palatasının Respublikaçılar Partiyasından olan üzvü Luna Anna Paulina tərəfindən 2025-ci il dekabrın 9-da Konqresə təqdim edilib.
Qanun layihəsinə əsasən, Azadlığa Dəstək Aktının 907-ci maddəsi ləğv edilir və qanunun mündəricatında həmin maddə ilə əlaqəli bənd çıxarılır.скачать dle 11.3

Добавлен новый соавтор к законопроекту, предложенному в Конгрессе для отмены ограничений на помощь Азербайджану
07.03.2026 13:47 411
К законопроекту, предложенному в Конгрессе США для отмены ограничений на помощь Азербайджану, добавлен новый соавтор.
Об этом говорится на официальной странице ведомства.
Соавтором стал Абрахам Хамаде, член Палаты представителей от Чикаго, представляющий партию Республиканцев.
Соответствующий законопроект, озаглавленный "Отмена ограничений на помощь Азербайджану", был внесен в Конгресс членом Палаты представителей от партии Республиканцев Луной Анной Паулиной 9 декабря 2025 года.
Согласно законопроекту, 907-я поправка к "Акту в поддержку свободы" отменяется, а пункт, относящийся к этой статье закона, удаляется из содержания закона.скачать dle 11.3