26.02.2026 17:38 615
Türkiyə hüquq-mühafizə orqanları İstanbulda terror aktı həyata keçirməyi planlaşdıran dörd nəfəri saxlayıb.
Türkiyə mətbuatına istinadən xəbər verir ki, ələ keçən şəxslər terror təşkilatı kimi tanınan İnqilabçı Xalq Qurtuluş Partiyasının (DHKP-C) üzvüdürlər.
Məlumata görə, sözügedən terrorçuların İstanbulun bir sıra strateji yerlərində silahlı və bombalı hücumlar hazırladığı müəyyən edilib.
Xəbərdə bildirilir ki, Milli Kəşfiyyat Təşkilatı (MİT) və polis tərəfindən birgə keçirilən əməliyyat zamanı dörd şübhəli şəxs saxlanılaraq nəzarətə alınıb.

Турецкие спецслужбы сорвали подготовку теракта в Стамбуле: задержаны 4 человека
В Стамбуле задержаны четыре члена террористической организации "Революционная народно-освободительная партия", готовившие теракт в мегаполисе.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на A Haber, подозреваемые были выявлены в ходе операции, проведенной турецкими спецслужбами.
По данным следствия, задержанные действовали в рамках нелегальных структур организации в Стамбуле и планировали совершить вооруженные и взрывные нападения в различных стратегически важных точках города.
В настоящее время по факту продолжается расследование, проводятся необходимые оперативно-следственные мероприятия.скачать dle 11.3