Əli Əsədov Fuat Oktayla görüşdü
Azərbaycan Respublikasının Baş naziri Əli Əsədov fevralın 25-də Türkiyə Böyük Millət Məclisinin Xarici əlaqələr komitəsinin sədri Fuat Oktay ilə görüşüb.
xəbər verir ki, görüşdə Bakıda keçirilən Azərbaycan, Türkiyə və Gürcüstan parlamentlərinin Xarici əlaqələr komitələrinin onuncu üçtərəfli iclasının əhəmiyyəti vurğulanıb.
Azərbaycan ilə Türkiyə arasında dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin bütün sahələrdə uğurla inkişaf etdiyi bildirilib, xüsusilə parlamentlərarası əməkdaşlığın yüksək səviyyəsi təqdir edilib.
Görüşdə Azərbaycan-Türkiyə əlaqələrinin müxtəlif sahələrdə daha da genişləndirilməsi ilə bağlı məsələlər müzakirə olunub.скачать dle 11.3

Али Асадов встретился с Фуатом Октаем
Премьер-министр Азербайджана Али Асадов 25 февраля встретился с председателем Комитета по внешним связям Великого национального собрания Турции Фуатом Октаем.
Как сообщает Median.Az, в ходе встречи была подчёркнута важность десятого трёхстороннего заседания Комитетов по внешним связям парламентов Азербайджана, Турции и Грузии в Баку.
Было отмечено, что отношения дружбы и братства между Азербайджаном и Турцией успешно развиваются во всех сферах. Особо был подчеркнут высокий уровень межпарламентского сотрудничества.
На встрече обсуждались вопросы, связанные с дальнейшим расширением азербайджано-турецких связей в различных областях.скачать dle 11.3