Leyla Əliyeva Qubada arıçı ailəsinin qonağı olub - FOTO
Fevralın 24-də Leyla Əliyeva Quba rayonuna səfəri çərçivəsində arıçı Zəfər Əzizovu evində ziyarət edib.
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, görüş zamanı Leyla Əliyeva arıçı ailəsi ilə səmimi söhbət edib, təsərrüfatın gündəlik fəaliyyəti ilə yaxından maraqlanıb.
Zəfər Əzizov arıçılıq sahəsindəki təcrübəsi və ailəsinin təsərrüfatı olan "Ballı Pətək" brendi haqqında ətraflı məlumat verib. 1997-ci ildən peşəkar arıçılıqla məşğul olmağa 2 arı ailəsi ilə başladığını bildirən Z.Əzizov hazırda onların sayının 200-ü ötdüyünü deyib. Qeyd edib ki, ailə təsərrüfatı 2010-cu ildən "Ballı Pətək" brendi ilə fəaliyyətini genişləndirərək bazara may, meşə və dağ balları təqdim edir.
Z.Əzizov bal və digər arı məhsullarını əldə etmək üçün arı ailələrini Xaçmaz, Şabran, Qusar, Quba və başqa rayonlara apardığını vurğulayıb. Bildirilib ki, illik istehsal gücü 2-3 ton olan təsərrüfatda, həmçinin arı südü, çiçək tozu və güləm kimi faydalı məhsullar əldə edilir. Bununla yanaşı, Z.Əzizov cins ana arı yetişdirməklə də məşğuldur.
Səmimi mühitdə keçən görüşün davamında Leyla Əliyeva ev sahibləri ilə birgə arı mumundan təbii şamların hazırlanmasında yaxından iştirak edib.
Arıçı Zəfər Əzizov və ailəsi Leyla Əliyevaya səmimi ziyarətə və diqqətə görə minnətdarlığını ifadə edib, ona hədiyyə təqdim edib.

Лейла Алиева побывала в гостях у семьи пчеловода в Губе - ФОТО
24 февраля в рамках поездки в Губинский район Лейла Алиева побывала в доме пчеловода Зафара Азизова.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в ходе встречи Лейла Алиева тепло побеседовала с семьей пчеловода и поинтересовалась повседневной деятельностью хозяйства. Зафар Азизов подробно рассказал о своем опыте в области пчеловодства и семейном бренде Ballı Pətək. З.Азизов отметил, что начал профессионально заниматься пчеловодством в 1997 году с двух пчелиных семей, а в настоящее время их число превышает 200. С 2010 года семейное хозяйство расширило деятельность под брендом Ballı Pətək и поставляет на рынок майский, лесной и горный мед. З.Азизов подчеркнул, что для получения меда и других продуктов пчеловодства он перевозит пчелиные семьи в Хачмазский, Шабранский, Гусарский, Губинский и другие районы. При годовой производственной мощности 2-3 тонны в хозяйстве получают такую полезную продукцию, как маточное молочко, цветочная пыльца и прополис. Кроме того, З.Азизов занимается разведением племенных маток.
В продолжение встречи, прошедшей в теплой атмосфере, Лейла Алиева вместе с хозяевами дома приняла участие в изготовлении натуральных свечей из пчелиного воска.
Пчеловод Зафар Азизов и его семья выразили Лейле Алиевой благодарность за теплый визит и внимание и преподнесли ей подарок.