İlham Əliyev Küveyt əmirini təbrik etdi
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Küveyt Dövlətinin Əmiri Məşəl əl-Əhməd əl-Cabir əl-Sabaha təbrik məktubu ünvanlayıb.
"Küveyt Dövlətinin milli bayramı münasibətilə sizə və sizin simanızda bütün xalqınıza öz adımdan və Azərbaycan xalqı adından ən səmimi təbriklərimi və xoş arzularımı çatdırmaqdan məmnunluq duyuram.
Qarşılıqlı hörmət və etimad ruhunda inkişaf edən Azərbaycan-Küveyt dövlətlərarası münasibətlərinin hazırkı səviyyəsi məmnunluq doğurur. Ali səviyyədə qarşılıqlı anlaşmanın və fəal dialoqun mövcudluğu müxtəlif sahələrdə əməkdaşlığımızın genişləndirilməsi üçün əlverişli şərait yaradır.
Əminəm ki, Azərbaycan ilə Küveyt arasında ənənəvi dostluq əlaqələri, həm ikitərəfli, həm də beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində səmərəli əməkdaşlığımız xalqlarımızın mənafelərinə uyğun olaraq birgə səylərimizlə bundan sonra da genişlənəcək və daha da dərinləşəcəkdir.
Bu xoş fürsətdən istifadə edərək Sizi və dost xalqınızı mübarək Ramazan ayının başlaması münasibətilə də ürəkdən təbrik edir, Sizə möhkəm cansağlığı, xoşbəxtlik, işlərinizdə uğurlar, Küveyt Dövlətinə daim əmin-amanlıq və rifah diləyirəm".скачать dle 11.3

Президент Ильхам Алиев поздравил эмира Кувейта
От своего имени и от имени народа Азербайджана рад передать Вам и в Вашем лице всему Вашему народу самые искренние поздравления и наилучшие пожелания по случаю национального праздника Государства Кувейт.
Нынешний уровень азербайджано-кувейтских межгосударственных отношений, развивающихся в духе взаимного уважения и доверия, вызывает удовлетворение. Взаимопонимание на высшем уровне и активный диалог создают благоприятные условия для расширения сотрудничества в различных сферах.
Уверен, что традиционно дружественные связи между Азербайджаном и Кувейтом, плодотворное сотрудничество как на двустороннем уровне, так и в рамках международных организаций нашими совместными усилиями и впредь будут расширяться и углубляться в интересах двух народов.
Пользуясь этой приятной возможностью, сердечно поздравляю Вас и Ваш дружественный народ с началом священного месяца Рамазан, желаю Вам крепкого здоровья, счастья, успехов в делах, Государству Кувейт - постоянного благополучия и процветания".