17.02.2026 13:38 687
Məlumatda qeyd olunub ki, təyinatlar paytaxt ərazisindəki 198, 97, 131, 308, 94, 254, 133, 81, 71, 139, 335, 334, 230, 205, 162, 155, 87, 38, 106, 298, 58, 63, 142, 337, 215, 296, 327, 258, 185, 305, 108, 165, 315, 203, 256, 323, 73 nömrəli tam orta məktəbləri, həmçinin 2 nömrəli texniki-humanitar lisey, 1 nömrəli idman liseyi, 115 nömrəli xüsusi əyani-qiyabi tam orta ümumtəhsil məktəbi, 6 nömrəli respublika inteqrasiya təlimli internat tipli ümumtəhsil məktəbi və E.Quliyev adına 9 nömrəli inteqrasiya təlimli internat tipli ümumtəhsil məktəbi üzrə mövcud olan vakant yerləri əhatə edib. Vəzifəyə yeni təyin edilən məktəb rəhbərləri işə qəbul imtahanlarını müvəffəqiyyətlə tamamlayan namizədlərdir.
Xatırladaq ki, müsabiqədə pedaqoji və ya idarəetmə ixtisasları üzrə ali təhsilə malik, ən azı 5 il (təhsilin təşkili və idarə olunması ixtisası üzrə elmi dərəcə və ada sahib olanlar üçün 3 il) pedaqoji təcrübəsi olan və hazırda ümumi təhsil müəssisələrində pedaqoji fəaliyyətini davam etdirən şəxslər iştirak ediblər.
Dünən Sabunçu rayonunda yerləşən 155 nömrəli məktəbə direktor təyin edilməsi ilə bağlı məlumatı paylaşmışdıq.скачать dle 11.3

17.02.2026 13:38 474
Как отмечено в информации, назначения произведены на вакантные места в средних школах № 198, 97, 131, 308, 94, 254, 133, 81, 71, 139, 335, 334, 230, 205, 162, 155, 87, 38, 106, 298, 58, 63, 142, 337, 215, 296, 327, 258, 185, 305, 108, 165, 315, 203, 256, 323, 73, а также в технико-гуманитарном лицее №2, спортивном лицее №1, специальной очно-заочной полной средней общеобразовательной школе №115, республиканской школе-интернате №6 с интегрированным обучением и школе-интернате с интегрированным обучением № 9 имени Э.Гулиева.
Новыми директорами школ стали кандидаты, успешно сдавшие вступительные экзамены.
Напомним, в конкурсе приняли участие лица с высшим образованием по педагогическим или управленческим специальностям, имеющие не менее 5 лет педагогического стажа (для лиц, имеющих научную степень и звание по специальности "организация и управление образованием" - 3 года), и в настоящее время продолжающие свою педагогическую деятельность в общеобразовательных учреждениях.
Вчера наш сайт поделился информацией о назначении директора школы № 155 имени шехида Джалала Мамедъярова, расположенной в Сабунчинском районе столицы.скачать dle 11.3