Sığınacaqda ölən körpə ilə bağlı AÇIQLAMA: "Hadisə vaxtı anası yanında olub" - Video
Sabunçu rayonunda valideyn himayəsindən məhrum olmuş yaşyarımlıq körpə qəflətən vəfat edib. Bu barədə məlumat sosial şəbəkələrdə paylaşılıb. İddialara görə, "Nur" uşaq sığınacağının sakini olan Ömür Zeynov qızılca xəstəliyinə yoluxubmuş.
Xəzər TV-yə istinadən xəbər verir ki, ötən gün Ömür Zeynovun vəziyyəti qəfil pisləşib və o, dünyasını dəyişib. Bildirilir ki, azyaşlının ölümünə səbəb qızılca xəstəliyi olub.
Sığınacağın yaşca böyük sakinlərindən əldə edilən məlumata görə, balaca Ömür bir neçə gün imiş ki, soyuqlama əlamətləri ilə xəstə imiş. Müəssisədə ona ilkin tibbi yardım göstərilsə də, vəziyyətində müsbət dəyişiklik olmayıb.
Məlum olub ki, müəssisə rəhbərliyi hazırda azyaşlının dəfn mərasimində iştirak edir. Sığınacağın direktoru Kazım İsmayılov faktı təsdiqləyib və qeyd edib ki, bədbəxt hadisə baş verən an uşağın anası da orada olub.скачать dle 11.3

Стали известны подробности смерти полуторагодовалого ребенка в приюте - ВИДЕО
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Xəzər TV, cоответствующая информация распространилась в социальных сетях.
Согласно информации, накануне состояние воспитанника детского приюта Nur Омюра Зейнова резко ухудшилось, после чего он скончался. Предварительной причиной смерти стала корь.
По словам старших воспитанников приюта, в последние дни у ребенка наблюдались симптомы простудного заболевания. Несмотря на оказанную в учреждении первичную медицинскую помощь, улучшения в его состоянии не произошло.
Отмечается, что в настоящее время руководство приюта принимает участие в организации похорон. Директор учреждения Кязым Исмайылов подтвердил факт смерти ребенка и отметил, что в момент происшествия мать находилась рядом с ним.