Xırdalanda nazirlik əməkdaşları alpinist ləvazimatı ilə mənzilə girdilər - Azyaşlının xilasedilmə GÖRÜNTÜLƏRİ
12.02.2026 13:35 483
Abşeron rayonunun Xırdalan şəhərində xilasedicilərin operativ müdaxiləsi sayəsində faciənin qarşısı alınıb.
Fövqəladə Hallar Nazirliyinə (FHN) istinadən xəbər verir ki, qurumun "112" qaynar telefon xəttinə yaşayış binasında 2022-ci il təvəllüdlü azyaşlının mənzildə bağlı qapı arxasında köməksiz vəziyyətdə qalması ilə bağlı məlumat daxil olub.
FHN-in Xüsusi Riskli Xilasetmə Xidmətinin əməkdaşları dərhal hadisə yerinə yollanıblar.
Xilasedicilər alpinist ləvazimatlarından istifadə edərək 12 mərtəbəli yaşayış binasının 11-ci mərtəbəsinə qalxıblar. Eyvandan mənzilə daxil olan xilasetmə qrupu giriş qapısını açaraq azyaşlını valideynlərinə sağ-salamat təhvil veriblər.скачать dle 11.3

Сотрудники МЧС спасли ребенка, оставшегося за закрытой дверью
В городе Хырдалан Абшеронского района благодаря оперативному вмешательству спасателей удалось предотвратить трагедию.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Министерство по чрезвычайным ситуациям (МЧС) Азербайджана, на горячую линию 112 ведомства поступила информация, что в жилом доме малолетний ребенок 2022 года рождения оказался в беспомощном состоянии за закрытой дверью квартиры.
Сотрудники Службы спасения особого риска МЧС немедленно выехали на место происшествия. Спасатели, используя альпинистское снаряжение, поднялись на 11 этаж 12-этажного жилого здания. Проникнув в квартиру через балкон, спасательная группа открыла входную дверь и передала ребенка родителям в целости и сохранности.