Azərbaycan Prezidenti: "Tramp-Vens administrasiyasının bizim regiondakı göstərdiyi səylərin ən vacib nəticələrindən biri TRIPP layihəsidir"
10.02.2026 20:46 702
"Biz nəinki tranzitlə bağlı Azərbaycan vasitəsilə yüklərin daşınmasına məhdudiyyətləri aradan qaldırmışıq, o cümlədən özümüz Ermənistana neft məhsullarının ixracına başladıq. Bu da əslində ticarətin və əməkdaşlığın başlanğıcı deməkdir".
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, bu fikirləri Prezident İlham Əliyev ABŞ-nin vitse-Prezidenti Ceyms Devid Vens ilə mətbuata birgə bəyanatında səsləndirib.
"Ən vacib nəticələrdən biri və Tramp-Vens administrasiyasının bizim regiondakı göstərdiyi səylərdən biri TRIPP layihəsidir, Tramp marşrutu layihəsidir".скачать dle 11.3

Ильхам Алиев: Одним из важнейших результатов усилий администрации Трампа-Вэнса в нашем регионе является проект TRIPP
10.02.2026 20:46 567
Мы не только сняли все ограничения на перевозку грузов транзитом через территорию Азербайджана в Армению, но и сами начали экспорт нефтепродуктов в Армению. Это, по сути, означает начало торговли и сотрудничества.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал Президент Ильхам Алиев в совместном заявлении для прессы с вице-президентом США Джей Ди Вэнсом.
"Одним из важнейших результатов и одним из ключевых проявлений усилий администрации Трампа-Вэнса в нашем регионе является проект TRIPP - проект "Маршрут Трампа для международного мира и процветания", - подчеркнул глава государства.скачать dle 11.3