Bakıda zərərli maddələr qatılmış marixuana aşkarlandı: Saxlanılanlar var
Daxili İşlər Nazirliyi Baş Narkotiklərlə Mübarizə İdarəsinin təşkil etdiyi əməliyyat tədbirləri zamanı Bakı şəhərində 21 kiloqram çəkidə, kimyəvi üsulla zərərli maddələr qatılmış marixuana müsadirə edilib.
Sözügedən hadisə ilə bağlı Daxili İşlər Nazirliyi rəsmi açıqlama yayıb.
Məlumata əsasən, faktla bağlı 28 yaşlı İsmayıl Muradov və 32 yaşlı Çingiz Quliyev saxlanılıblar.
Araşdırmalar zamanı İ.Muradov və Ç.Quliyevin şəxsiyyəti istintaqla araşdırılan İran vətəndaşı ilə cinayət əlaqəsinə girərək narkotik vasitələri satış məqsədilə əvvəlcədən təyin edilən nöqtələrə yerləşdirməyi planlaşdırdıqları məlum olub.
Aşkar edilmiş fakt üzrə cinayət işi açılıb və saxlanılan hər iki şəxs barəsində məhkəmə qərarı ilə həbs qətimkan tədbiri tətbiq olunub.скачать dle 11.3

В Баку обнаружена марихуана с примесью вредных веществ: есть задержанные
В ходе операции, проведенной сотрудниками Главного управления по борьбе с наркотиками Министерства внутренних дел (МВД), в Баку был изъят 21 кг марихуаны с примесью вредных веществ.
Об этом сообщает Median.Az со ссылкой на официальное заявление, распространенное МВД.
По информации, в связи с этим были задержаны 28-летний Исмайыл Мурадов и 32-летний Чингиз Гулиев.
В ходе расследования выяснилось, что И. Мурадов и Ч. Гулиев, вступив в преступную связь с гражданином Ирана, личность которого устанавливается, планировали размещать наркотики в заранее оговоренных местах с целью сбыта.
По данному факту возбуждено уголовное дело, решением суда в отношении обоих задержанных избрана мера пресечения в виде ареста.скачать dle 11.3