Abşeron və Qaradağda külli miqdarda narkotik və psixotrop həblər aşkarlanıb
Daxili İşlər Nazirliyinin Baş Narkotiklərlə Mübarizə İdarəsi tərəfindən Abşeron və Qaradağ rayonlarında keçirilən növbəti tədbirlər zamanı 23 yaşlı Əkbər Alızadə və 36 yaşlı Rahib Məmmədov saxlanılıblar.
Onlardan 10 kiloqrama yaxın tərkibinə digər zərərli maddələr əlavə edilmiş marixuana və 2600 ədəd psixotrop tərkibli metadon həbi aşkarlanıb.
Saxlanılanların şəxsiyyəti istintaqla araşdırılan İran vətəndaşları ilə cinayət əlaqəsinə girərək narkotikləri əldə etdikləri və satış məqsədi ilə əvvəlcədən təyin olunan nöqtələrə yerləşdirməyi planlaşdırdıqları məlum olub.
Faktlarla bağlı cinayət işi başlanılıb, əməliyyat-istintaq tədbirləri davam etdirilir.скачать dle 11.3

В Абшеронском и Гарадагском районах обнаружена крупная партия наркотика и психотропного препарата
В ходе очередных мероприятий, проведенных Главным управлением по борьбе с наркотиками Министерства внутренних дел (МВД) в Абшеронском и Гарадагском районах, были задержаны 23-летний Акбер Ализаде и 36-летний Рахиб Мамедов.
У них было обнаружено и изъято около 10 кг марихуаны с вредными добавками и 2 600 таблеток метадона.
Выяснилось, что задержанные приобрели наркотики, вступив в преступные связи с гражданами Ирана, личности которых устанавливаются, и намеревались разместить их в заранее определенных местах.
По данным фактам возбуждено уголовное дело, продолжается расследование.