Cəlilabadda baltalanaraq xəsarət alan yeniyetmənin son vəziyyəti açıqlandı
Cəlilabad Rayon Mərkəzi Xəstəxanasından Oxu.Az-ın sorğusuna verilən cavabda bildirilir ki, fevralın 1-də saat 17:00-da xəsarət alması səbəbindən Təcili tibbi yardım şöbəsinə hospitalizasiya olunan iki nəfərdən (bir qadın, bir kişi cinsli) birinin - 2012-ci il təvəllüdlü (kişi cinsli) şəxsin müalicəsi Reanimasiya şöbəsində davam etdirilir:
"Onun vəziyyəti orta ağır olaraq qiymətləndirilir.
Aparılan bütün reanimasiya tədbirlərinə və həkimlərin çoxsaylı səylərinə baxmayaraq, həmin gün 20:05-də 2011-ci il təvəllüdlü (qadın cinsli) şəxsin isə ölüm faktı qeydə alınıb".скачать dle 11.3

Стало известно о состоянии подростка, пострадавшего от удара топором в Джалилабаде
Как сообщили в ответ на запрос Oxu.Az в центральной районной больнице, 1 февраля примерно в 17:00 в отделение скорой медицинской помощи были доставлены два пострадавших - мальчик и девочка.
По последним данным, мальчик (2012 г.р.) продолжает лечение в реанимационном отделении. "Его состояние оценивается как средней тяжести", - отметили в медицинском учреждении.
Несмотря на все реанимационные мероприятия и многочисленные усилия врачей, спасти вторую пострадавшую - девочку (2011 г.р.) - не удалось. Ее смерть была зафиксирована в тот же день в 20:05.