Şəkidə ana və oğlunu narkotiklə şərləməkdə təqsirləndirilən tanınmış iş adamı həbs olundu
Tanınmış iş adamı onunla münaqişədə olan ana və oğlunu həbs etdirmək məqsədilə avtomobillərinə narkotik vasitə qoydurmaq istədiyi üçün həbs olunub.
"Report"a istinadən xəbər verir ki, Baş Prokurorluğun İstintaq İdarəsində aparılan cinayət işi istintaqı zamanı məlum olub ki, Şəkidə fəaliyyət göstərən "Azəri kooperasiyası" MMC-nin direktoru, rayonda tanınan və maddi imkanı ilə xüsusi seçilən Tehran Lətifov onunla münaqişədə olan Sevil Səlimova və oğlu Vasif Səlimovu saxta sübutlar təqdim etmək niyyəti ilə həbs etdirmək istəyib.
Bu səbəbdən o, tanışları - İlham Vahablı, Nicat Quliyev və Qaçay Məmmədovu Bakı şəhərinə göndərərək Şüvəlan qəsəbə sakini Əmir Mustafayevdən külli miqdarda narkotik vasitə olan marixuana aldırıb.
Həmin şəxslər narkotik vasitəni Şəki şəhərinə gətirərək Vasif Səlimovun avtomobilinə qoymalı imişlər.
Bundan xəbərdar olan qarşı tərəfin vaxtında hüquq-mühafizə orqanlarına müraciət etməsi və Baş Prokurorluqda aparılan araşdırmalar nəticəsində təqsirləndirilən şəxslərin əməlləri sübuta yetirilib.
Nəticədə Tehran Lətifov və digərləri saxlanılıblar.
Onlara Cinayət Məcəlləsinin 234.4.3, 234.4.1-ci (külli miqdarda narkotik vasitənin qanunsuz dövriyyəsi), 296.2-ci (şəxsin ağır və ya xüsusilə ağır cinayət törətməkdə ittiham olunması və ya süni ittiham sübutlarının yaradılması ilə bağlı törədildikdə) maddələri ilə ittiham verilib.
Baş Prokurorluğun İstintaq İdarəsinin təqdimatı əsasında Binəqədi Rayon Məhkəməsi tərəfindən Tehran Lətifov və digərləri barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib.скачать dle 11.3

Бизнесмен из Шеки пытался подбросить наркотики своим оппонентам: раскрыт план мести
Как сообщает Report со ссылкой на пресс-службу Генеральной прокуратуры, в ходе расследования уголовного дела в Следственном управлении надзорного ведомства выяснилось, что директор ООО Azəri Kooperasiya, предприниматель из Шеки, Техран Лятифов, намеревался добиться ареста находящихся с ним в конфликте Севиль Селимовой и её сына Васифа путём предоставления сфабрикованных доказательств.
С этой целью он отправил своих знакомых - Ильхама Вахаблы, Ниджата Гулиева и Гачая Мамедова - в Баку, где те приобрели у жителя посёлка Шувелян Амира Мустафаева крупную партию марихуаны. Согласно плану, указанные лица должны были доставить наркотическое вещество в город Шеки и подбросить его в автомобиль Васифа Селимова.
Благодаря своевременному обращению противоположной стороны в правоохранительные органы и расследованию, проведённому Генеральной прокуратурой, вина подозреваемых была доказана.
В результате Техран Лятифов и другие причастные к делу лица были задержаны.
Им предъявлены обвинения по статьям 234.4.3, 234.4.1 (незаконный оборот наркотических средств в крупном размере) и 296.2 (искусственное создание доказательств обвинения в связи с обвинением лица в совершении тяжкого или особо тяжкого преступления) Уголовного кодекса АР.
На основании представления Следственного управления Бинагадинским районным судом в отношении Техрана Лятифова и других фигурантов была избрана мера пресечения в виде ареста. Расследование продолжается.