Generalın qardaşı FHN-dəki vəzifəsindən getdi
Median.Az "Qaynarinfo"ya istinadən xəbər verir ki, bununla bağlı fövqəladə hallar naziri, general-polkovnik Kəmaləddin Heydərov əmr imzalayıb.
Əmrə əsasən, Mübariz Abduyev öz ərizəsi ilə vəzifədən azad olunaraq, dövlət qulluğunda son yaş həddi ilə əlaqədar təqaüdə göndərilib.
Qeyd edək ki, Mübariz Abduyev Dövlət Gömrük Komitəsinin Hava Nəqliyyatında Baş Gömrük İdarəsinin sabiq rəisi, gömrük general-mayoru Sadiq Abduyevin qardaşıdır. Sadiq Abduyev 2018-ci ildə "dərman mafiyası"na qarşı hüquq-mühafizə orqanlarının gömrük xidmətində keçirdiyi əməliyyat zamanı vəzifəsindən azad olunub.

Брат генерала покинул должность в Министерстве по чрезвычайным ситуациям
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Qaynarinfo, соответствующий приказ подписал глава ведомства генерал-полковник Кямаледдин Гейдаров.
Согласно приказу, Мубариз Абдуев освобожден от должности по собственному заявлению и отправлен на пенсию в связи с достижением предельного возраста нахождения на государственной службе.
Отметим, что М.Абдуев является братом экс-начальника Главного таможенного управления на воздушном транспорте Государственного таможенного комитета генерал-майора таможенной службы Садига Абдуева. Последний был уволен в 2018 году в ходе операции правоохранительных органов против так называемой фармацевтической мафии, действовавшей на таможне.