Kollegiyadan qovulan vəkil həbs edildi
"Qafqazinfo"ya istinadla xəbər verir ki, 38 yaşlı keçmiş vəkil Cinayət Məcəlləsinin 178.2.4-cü (Xeyli miqdarda ziyan vurmaqla dələduzluq) maddəsi ilə məsuliyyətə cəlb olunub.
Binəqədi Rayon Məhkəməsinin hökmü ilə o, iki il müddətinə həbs cəzasına məhkum edilib.
Araşdırmalarla müəyyən olunub ki, İbrahim Hüseynov 2024-cü ildə həbs edilmiş vətəndaşın ailə üzvlərindən həmin şəxsin azadlığa buraxılması vədi müqabilində 44 min manat pul alıb. Lakin İ.Hüseynov verdiyi vədə əməl etməyib. O, narkotik ittihamı ilə tutulan F.Şahbazovu azadlığa çıxara bilməyib. Bundan sonra həmin şəxsin ailə üzvləri polisə müraciət ediblər. İstintaq müddətində İbrahim Hüseynov aldığı pulun yalnız 18 min manatını geri qaytarıb.
Qeyd edək ki, İ.Hüseynov "Güvən" vəkil bürosunun vəkili kimi işləyib. Vəkillər Kollegiyasının Mətbuat xidmətindən bildirilib ki, həmin şəxs Rəyasət Heyətinin 25.11.2025-ci il tarixli qərarı ilə kollegiya üzvlüyündən xaric edilib.скачать dle 11.3

Бывший адвокат осужден за мошенничество в крупном размере
Как сообщает Qafqazinfo, 38-летний экс-защитник привлечен к ответственности по статье 178.2.4 (мошенничество с причинением значительного ущерба) Уголовного кодекса Азербайджана.
Решением Бинагадинского районного суда И.Гусейнов приговорен к двум годам лишения свободы.
В ходе расследования установлено, что в 2024 году подсудимый получил от родственников задержанного гражданина 44 000 манатов в обмен на обещание добиться освобождения Ф.Шахбазова, арестованного по обвинению в наркотиках. Однако обещание осталось невыполненным - Гусейнов не смог освободить последнего. После этого члены семьи обратились в полицию. В ходе следствия Ибрагим Гусейнов вернул только 18 000 манатов из полученной суммы.
Стоит отметить, что И.Гусейнов работал адвокатом в адвокатском бюро Güvən. Он состоял в Коллегии адвокатов в 2022-2025 годах. Ибрагим Гусейнов был исключен из членства коллегии решением президиума от 25 ноября 2025 года.