Pakistanda polis bölməsinə hücum edən silahlı dəstə zərərsizləşdirilib
Pakistan təhlükəsizlik qüvvələri ölkənin cənub-qərbindəki Bəlucistan əyalətində polis bölməsinə hücum edən 12 silahlını zərərsizləşdirib.
TASS-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə Pakistan ordusunun ictimaiyyətlə əlaqələr şöbəsi məlumat verib.
Məlumata görə, 15-20 silahlıdan ibarət qrup Xaran şəhərində bir neçə bank filialını qarət edərək 3.4 milyon Pakistan rupisi (təxminən 12 000 dollar) oğurlayıb. Silahlılar, həmçinin şəhər polis bölməsinə hücum ediblər.
Terrorla mübarizə əməliyyatı zamanı təhlükəsizlik qüvvələri hücum edənləri geri çəkilməyə məcbur edərək onların əksəriyyətini məhv ediblər.скачать dle 11.3

Пакистанские силовики уничтожили 12 боевиков и пресекли попытку захвата заложников
Силы безопасности Пакистана ликвидировали 12 террористов, планировавших захват заложников в ходе нападения на полицейский участок в юго-западной провинции Белуджистан.
Как передает Median.Az со ссылкой на ТАСС, об этом сообщило межведомственное управление по связям с общественностью (ISPR) вооруженных сил исламской республики.
По информации ведомства, в четверг в городе Харан группа боевиков группировки "Фитна аль-Хаваридж" (ранее была известна как "Техрик-и-Талибан Пакистан" или "Движение талибов Пакистана") в составе 15-20 человек ограбила несколько отделений банков, похитив 3.4 млн пакистанских рупий (около 12 000 долларов - ред.). Террористы также напали на городской полицейский участок, намереваясь осуществить захват заложников. В ходе контртеррористической операции силовики вынудили злоумышленников отступить, уничтожив большую часть нападавших.скачать dle 11.3