"Oleq Bakinski"yə amnistiya aktı şamil olundu: Konstantin Kuçerin işinə baxılacaq
Azərbaycanda xuliqanlıqda ittiham olunaraq həbs edilən ukraynaəsilli milyonçu, kriminal aləmdə "Oleq Bakinski" ləqəbi ilə tanınan Oleq Krapivinə amnistiya aktı şamil olunub.
APA-ya istinadən xəbər verir ki, bu barədə onun vəkili Xeyransa Babayeva məlumat verib.
Məlumata görə, Ədliyyə Nazirliyi Probasiya Xidmətinin bununla bağlı təqdimatına Xətai Rayon Məhkəməsində baxılıb. Məhkəmə onu şərti cəzadan azad edib.
Oleq Krapivinlə birgə ittiham olunan Konstantin Kuçerin də amnistiyaya düşəcəyi gözlənilir. Onunla bağlı Probasiya Xidmətinin təqdimatına da məhkəmədə baxılacaq.скачать dle 11.3

Акт об амнистии применен и к Олегу Бакинскому, будет рассмотрено дело Константина Кучеры
Исполнение Акта об амнистии коснулось Олега Крапивина - украинского миллионера, обвиняемого в хулиганстве и известного в криминальных кругах как Олег Бакинский.
Об этом AПA сообщила его адвокат Хейранса Бабаева.
Согласно данным, ходатайство об этом было рассмотрено Хатаинским районным судом по представлению Службы пробации Министерства юстиции. Суд освободил его от условного наказания.
Ожидается, что амнистия также распространится на Константина Кучеру, который обвинялся по делу наряду с Олегом Крапивиным. Представление Службы пробации по его делу также будет рассмотрено судом.скачать dle 11.3