Mantiyasını avtomobilin üzərinə sərən hakimin səlahiyyətlərinə xitam verildi
Gununsesi.info-ya istinadla xəbər verir ki, bu qərara səbəb hakim İlqar Məmmədovun Hakimlərin Etik Davranış Kodeksinə əməl etməməsi və hakim adına ləkə gətirməsi olub.
Belə ki, özünə yeni bahalı avtomobil alan hakim dolu yağışı zamanı avtomobilinin dam örtüyünü qorumaq üçün hakim mantiyasını onun üzərinə sərib.
Hadisəni ifşa edən isə rayon məhkəməsinin sədri Bəxtiyar Məmmədov olub.
Bildirilir ki, İlqar Məmmədovun ifşasına səbəb olan bu olayın videogörüntüləri məhz Bəxtiyar Məmmədov tərəfindən Məhkəmə-Hüquq Şurasının sədri İnam Kərimova ötürülüb və bundan sonra onun hakim kimi səlahiyyətlərinə xitam verilib.
Məhkəmə-Hüquq Şurasından İlqar Məmmədovun hakimlik səlahiyyətinə xitam verilməsi barədə məlumatı təsdiqləyiblər.скачать dle 11.3

Прекращены полномочия судьи, накрывшего автомобиль мантией
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Gununsesi.info, причиной решения стали несоблюдение судьёй Кодекса этического поведения судей и действия, наносящие ущерб авторитету судебной власти.
Сообщается, что судья, приобретя новый дорогостоящий автомобиль, во время града накрыл его своей судебной мантией, чтобы защитить крышу машины.
Инцидент был раскрыт председателем районного суда Бахтияром Мамедовым. Указывается, что именно он направил видеозаписи произошедшего председателю Судебно-правового совета Инаму Керимову, после чего было принято решение о прекращении полномочий Ильгара Мамедова.