Nazirlər Kabineti yanacaqdoldurma və qaz təchizatı obyektləri ilə bağlı qərar verib
Nazirlər Kabineti "Yanacaqdoldurma və qaz təchizatı obyektlərinin quraşdırılması və istismarına ümumi lisenziya", "Yanacaqdoldurma və qaz təchizatı obyektlərinin quraşdırılmasına xüsusi lisenziya" və "Yanacaqdoldurma və qaz təchizatı obyektlərinin istismarına xüsusi lisenziya" blanklarının formalarını təsdiq edib.
Yeni formalar hökumətin "Lisenziya blanklarının və əlavələrinin hazırlanmasına sifarişin verilməsi, onların bölgüsünün həyata keçirilməsi, blanklardan istifadənin uçotunun və hesabatının aparılması Qaydası"nın və lisenziya, ümumi lisenziya, xüsusi lisenziya blanklarının və əlavələrinin formalarının təsdiq edilməsi haqqında" 5 avqust 2016-cı il tarixli qərarına əlavə edilib.скачать dle 11.3

Кабинет министров принял решение об объектах заправки топливом и газоснабжения
Кабинет министров Азербайджана утвердил формы бланков "Общей лицензии на установку и эксплуатацию объектов заправки топливом и газоснабжения", "Специальной лицензии на установку объектов заправки топливом и газоснабжения" и "Специальной лицензии на эксплуатацию объектов заправки топливом и газоснабжения".
Новые формы добавлены к "Правилам оформления заказа на изготовление, осуществление распределения, ведение учета и отчетности использования бланков лицензий и приложений" и постановлению правительства "Об утверждении форм бланков лицензий, общих лицензий, специальных лицензий и приложений" от 5 августа 2016 года.скачать dle 11.3