"Location"dakı partlayışa görə məhkum edilən menecer azadlığa çıxdı
Üç il əvvəl Bakıda dörd nəfərin ölümü ilə nəticələnən "Location" klubdakı partlayışla bağlı məhkum edilən Orxan Səfərli vaxtından əvvəl azad edilib.
"Qafqazinfo"ya istinadən xəbər verir ki, məhkəmə məhkumun ərizəsini təmin edib.
O.Səfərlinin cəzasının qalan 1 il 2 aylıq hissəsi şərti hesab edilib.
Qeyd edək ki, klubdakı partlayış 2022-ci ilin aprelində baş verib. Hadisə nəticəsində 4 nəfər ölüb, içlərində xarici vətəndaş da olmaqla 34 nəfər, o cümlədən həmin vaxt klubda olan bloqer Aysel Şükür də xəsarət almışdı.
Məhkəmənin hökmü ilə klubun administratoru Rəsul Rəsulov 5 il, menecer Orxan Səfərli isə 4 il azadlıqdan məhrum edilib. Onlar cəzalarını məntəqə tipli cəzaçəkmə müəssisəsində çəkirdilər.скачать dle 11.3

Осужденный за взрыв в Location менеджер вышел на свободу
Орхан Сафарли, осужденный за взрыв в клубе Location в Баку, произошедший три года назад и приведший к гибели четырех человек, был досрочно освобожден.
Как сообщает Qafqazinfo, суд удовлетворил ходатайство заключенного.
Оставшаяся часть срока О.Сафарли в 1 год и 2 месяца считается условной.
Отметим, что взрыв в клубе произошел в апреле 2022 года. В результате происшествия погибли 4 человека, 34 - получили ранения, включая иностранных граждан, а также находившуюся в то время в клубе блогера Айсель Шукюр.
Решением суда администратор клуба Расул Расулов был приговорен к 5 годам, а менеджер Орхан Сафарли - к 4 годам лишения свободы. Они отбывали наказание в учреждении участкового типа.