Avtomobillərdə pultla idarə olunan şüşə örtüklərinin satışı qanunidir? - AÇIQLAMA (Video)
Sosial şəbəkələrdə pultla idarə olunan şüşə örtüklərinin ("plyonka") satışı həyata keçirilir. Maraqlısı budur ki, düymə sıxılan anda avtomobilin içərisi görünmür.
Xəzər TV-yə istinadən xəbər verir ki, qiyməti 1 000 manatdan artıq olan bu vasitəni həm ön, həm də arxa şüşülərə yerləşdirmək mümkündür.
Həmin əşyanın satıcıları bildirirlər ki, bu yeni vasitəyə hazırda xeyli tələbat var. Bəs bu cür vasitələrin istifadəsi, xüsusilə də ön şüşəyə yerləşdirilməsi qanunidir?
Məsələ ilə bağlı Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsindən bildirilib ki, örtüklər müəyyən standartlara uyğun yerləşdirilməlidir. Onların ön şüşədə olması isə qadağandır.

Законно ли использование электронной тонировки для стекол автомобилей? - Заявление ГДП (Видео)
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Xəzər TV, это устройство, стоимость которого превышает 1 000 манатов, можно устанавливать как на передние, так и на задние стекла транспортного средства.
Продавцы утверждают, что спрос на новинку сейчас довольно высок. Но законно ли использование электронной тонировки, особенно если она предназначен для переднего стекла?
В Главном управлении Государственной дорожной полиции (ГДП) заявили, что эти пленки должны устанавливаться в соответствии с определенными стандартами. При этом их размещение на лобовом стекле категорически запрещено. За несоблюдение правил нарушителям грозит штраф в размере 150 манатов.