Erməni ekspertlər sabah Bakıya səfər edəcəklər
erməni mətbuatına istinadən xəbər verir ki, Ermənistan hökuməti noyabrın 20-də keçirilən iclasında noyabrın 21-22-də Bakıda keçiriləcək dəyirmi masada beş ekspertin iştirakını təmin etmək üçün İrəvan-Bakı və Bakı-İrəvan çarter reyslərinin təşkilinə 17 milyon 550 min dram ayrılması barədə qərar qəbul edib.
Qərarın əsaslandırmasında deyilir ki, dəyirmi masada iştirak Ermənistanla Azərbaycan vətəndaş cəmiyyəti nümayəndələri arasında təmasları asanlaşdırmaq və iki dövlətin cəmiyyətləri arasında etimadın gücləndirilməsi üçün mexanizmlər yaradacaq.скачать dle 11.3

Армянские эксперты приедут в Баку
Как передает Median.Az со ссылкой на армянские СМИ, правительство на своем заседании сегодня, 20 ноября, приняло решение о выделении 17 миллионов 550 тысяч драмов (примерно 78 172 маната - ред.) на организацию чартерных рейсов Ереван - Баку и Баку - Ереван для обеспечения участия пяти экспертов с армянской стороны в круглом столе, который состоится в Баку 21-22 ноября 2025 года.
В обосновании решения говорится, что участие в круглом столе позволит активизировать контакты между представителями гражданского общества Армении и Азербайджана и сформировать механизмы укрепления доверия между обществами двух государств.скачать dle 11.3