Məktəbdə ZORAKILIQ İDDİASI: "Kəməri çıxarıb bizi bağladı, dərsdən sonra açıb buraxdı"
Babək rayonunun Cəhri qəsəbə 1 nömrəli tam orta məktəbinin 9-cu sinif şagirdi Zəhra Fərəcova iddia edir ki, təhsil müəssisəsində xoşagəlməz hadisə ilə üzləşib.
Şagirdin sözlərinə görə, təsviri incəsənət fənnini tədris edən Etibar adlı müəllim ona və digər sinif yoldaşına zorakılıq tətbiq edib:
"Müəllim əvvəl oğlanları dərsə çıxartdı, onlar danışa bilmədilər. Sonra məni çağırdı, mən dərsi yavaş-yavaş izah edirdim. Birdən oğlanın kəmərini çıxarıb yanımdakı türk qızla məni bağladı. Dərsdən sonra bizi açıb buraxdı. Hamı ondan çox qorxur. Qızlara təpik vurur, təhqiramiz ifadələr işlədir. Müəllimə dedim ki, sizi Təhsil Nazirliyinə şikayət edəcəyəm. Cavab verdi ki, kimə istəyirsən, şikayət et. Uşaqlar da dedilər ki, heç kim ona heç nə edə bilməz".
Məsələ ilə bağlı Babək Rayon Təhsil Şöbəsindən bildirilib ki, məktəbdə baş verən hadisə ilə əlaqədar araşdırmalara başlanılıb.

В азербайджанской школе преподаватель связал учениц ремнем? - Начата проверка
Ученица 9-го класса средней школы №1 поселка Джахри Бабекского района Захра Фараджова утверждает, что столкнулась с насилием в учебном заведении.
По словам школьницы, преподаватель изобразительного искусства по имени Этибар применил к ней и однокласснице физическую силу.
"Сначала он вызвал мальчиков, но они не смогли ответить. Затем вызвал меня - я стала отвечать, но немного медленно. Вдруг он снял ремень у одного из учеников и связал им меня с турчанкой, сидевшей рядом. После урока он нас развязал и отпустил. Его все боятся. Он бьет девочек ногами, оскорбляет их. Я сказала, что пожалуюсь в Министерство образования. Он ответил, что могу жаловаться кому угодно. Одноклассники тоже сказали, что ему за это ничего не будет", - рассказала девочка.