10.11.2025 13:19 999
Nizami Rayon Polis İdarəsinin Dövlət Yol Polisi Şöbəsinin əməkdaşları tərəfindən rayon ərazisində sürücülük hüququ olmadan avtoxuliqanlıq hərəkətləri edən şəxs cəzalandırılıb. İctimai asayişi nümayişkaranə şəkildə pozan və digər hərəkət iştirakçılarına ciddi təhlükə yaradan "Tofaş" markalı, 10-ST-665 dövlət qeydiyyat nişanlı nəqliyyat vasitəsinin sürücüsü Tural İbrahimov saxlanılıb.
Bildirilib ki, T.İbrahimov idarə etdiyi avtomobillə intizamsızlıq edərək yol hərəkəti qaydalarını kobud şəkildə pozub və etdiyi avtoxuliqanlıq hərəkətlərini "TikTok" sosial şəbəkəsində paylaşıb.
Sürücü barəsində inzibati qaydada protokol tərtib olunaraq, baxılması üçün aidiyyəti üzrə rayon məhkəməsinə göndərilib. Məhkəmənin qərarı ilə T.İbrahimov sürücülük hüququ 1 il müddətində məhdudlaşdırılmaqla 20 sutka inzibati qaydada həbs edilib.скачать dle 11.3

Арестован водитель, совершивший автохулиганство на Tofaş
Сотрудники отдела дорожной полиции Низаминского районного управления полиции наказали мужчину, совершившего автохулиганство без права управления автомобилем. Был задержан водитель транспортного средства Tofaş с государственным регистрационным номером 10-ST-665 Турал Ибрагимов, который демонстративно нарушил общественный порядок и создал серьезную опасность для других участников движения.
Управляя автомобилем Т.Ибрагимов допустил недисциплинированность, грубо нарушил правила дорожного движения и разместил свои автохулиганские действия в социальной сети TikTok.
В отношении водителя был составлен протокол в административном порядке и направлен в районный суд для рассмотрения. Решением суда Т.Ибрагимов был подвергнут административному аресту на 20 суток с ограничением права управления транспортным средством сроком на 1 год.скачать dle 11.3