Bosniya və Herseqovinanın Rəyasət Heyətinin Sədri və üzvü İlham Əliyevi təbrik ediblər
Bosniya və Herseqovinanın Rəyasət Heyətinin Sədri Jelko Komşiç Prezident İlham Əliyevə Zəfər Günü münasibətilə təbrik məktubu ünvanlayıb.
President.az-a istinadla xəbər verir ki, məktubda deyilir:
Zəfər Gününün beşinci ildönümü münasibətilə Sizə, Azərbaycan Hökumətinə və dost Azərbaycan xalqına Bosniya və Herseqovinanın vətəndaşları adından və şəxsən öz adımdan təbriklərimi çatdırıram.
Bu əlamətdar bayram Azərbaycan xalqının milli məqsədlərinə çatmaq, ölkənin suverenliyini, ərazi bütövlüyünü təmin etmək yolunda cəsarətinin, qətiyyətinin və birliyinin rəmzidir.
Bosniya və Herseqovina ölkələrimizin inkişaf etdirdiyi dostluq münasibətlərinə və əməkdaşlığına dəyər verir. İkitərəfli əlaqələrin xalqlarımızın rifahı naminə qarşılıqlı hörmət və anlaşma əsasında daha da inkişaf edəcəyinə inanıram.
Sizə bir daha səmimi təbriklərimi çatdırır, dərin ehtiramımı ifadə edir, Azərbaycan Respublikasına və onun xalqına isə sülh, tərəqqi və rifah arzulayıram".
Bosniya və Herseqovinanın Rəyasət Heyətinin üzvü Jelka Tsviyanoviç də Zəfər Günü münasibətilə Prezident İlham Əliyevə təbrik məktubu göndərib.
Məktubda qeyd olunub:
"Zati-aliləri, cənab Prezident.
Zəfər Günü münasibətilə Sizə və dost Azərbaycan xalqına təbriklərimi və ən xoş arzularımı çatdırmaqdan şərəf və qürur duyur, ölkənizin davamlı tərəqqisi və rifahı naminə ən səmimi arzularımı yetirirəm.
Bu əlamətdar gün Azərbaycan xalqı üçün böyük əhəmiyyət daşıyır, milli məqsədlərinizə çatmaq yolunda nümayiş etdirilən gücü, əzmkarlığı və birliyi bir daha yada salır.
Ölkənizin inkişafını və uğurlarını, eləcə də regionda sabitliyin və rifahın qorunması naminə göstərdiyiniz səyləri xüsusi diqqətlə izləyirik.
Əminəm ki, Serbska Respublikası, Bosniya və Herseqovina və Azərbaycan xalqları arasında dostluq münasibətləri ortaq mənafeyimizə uyğun olaraq qarşılıqlı anlaşma və hörmət ruhunda bundan sonra da inkişaf edəcəkdir.
Zati-aliləri, ən yüksək ehtiramımı qəbul etməyinizi xahiş edirəm. Sizə cansağlığı və uğurlar, Azərbaycan xalqına isə sülh və firavanlıq arzulayıram".скачать dle 11.3

Председатель и член Президиума Боснии и Герцеговины поздравили Президента Азербайджана
Председатель Президиума Боснии и Герцеговины Желько Комшич направил поздравительное письмо Президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву.
От имени граждан Боснии и Герцеговины и от себя лично передаю Вам, Правительству и дружественному народу Азербайджана поздравления по случаю пятой годовщины Дня Победы.
Этот знаменательный праздник является символом храбрости, решимости и единства народа Азербайджана в достижении национальных целей, обеспечении суверенитета и территориальной целостности страны.
Босния и Герцеговина ценит развивающиеся между нашими странами дружеские отношения и сотрудничество. Уверен, что двусторонние связи будут и впредь развиваться на основе взаимного уважения и взаимопонимания на благо двух народов.
Еще раз выражаю Вам искренние поздравления и глубокое почтение, а Азербайджанской Республике и ее народу желаю мира, прогресса и процветания".
Поздравительное послание главе нашего государства также направила член Президиума Боснии и Герцеговины Желька Цвиянович.
"Ваше превосходительство, господин Президент.
Для меня честь и гордость передать Вам и дружественному народу Азербайджана поздравления и наилучшие пожелания по случаю Дня Победы. Выражаю самые искренние пожелания дальнейшего прогресса и процветания Вашей страны.
Этот знаменательный день имеет большое значение для народа Азербайджана, еще раз напоминает о силе, решимости и единстве, проявленных в достижении национальных целей.
Мы с особым вниманием наблюдаем за развитием и успехами Вашей страны, а также за Вашими усилиями по поддержанию стабильности и процветания в регионе.
Уверен, что дружественные отношения между народами Республики Сербской, Боснии и Герцеговины и Азербайджана и впредь будут развиваться в духе взаимопонимания и уважения в наших общих интересах.
Ваше превосходительство, прошу принять мое высочайшее почтение. Желаю Вам здоровья и успехов, а народу Азербайджана - мира и процветания".скачать dle 11.3