Su xəttinin üzərində tikilən evə ziyan dəydi - Sakindən ŞİKAYƏT (Video)
Bakıda evi su basıb. Səbəb isə mənzilin köhnə su xəttinin üzərində tikilməsidir. Üstəlik, ev sahibi onu tikərkən ərazidən su xəttinin keçdiyindən də xəbərdar olduğunu deyir.
Xəzər TV-yə istinadən xəbər verir ki, axıntının yerini öyrənmək üçün mənzil sahibi özü evin döşəməsini dağıdaraq, yeri qazmalı olub.
Xətai rayonu, 1-ci Əhmədli küçəsi, 18a ünvanında yaşayan Bayram Cəfərov deyir ki, evə dəyən ziyan bir yana, su xəttinin təmiri və problemin aradan qaldırılması üçün etdiyi müraciətlərə də cavab ala bilmir.
Onun sözlərinə görə, mənzilin çıxarışı da var. Evi tikərkən ərazidən su xəttinin keçdiyindən də xəbərdar olublar. Lakin onlara bildirilib ki, xətt fəaliyyətsizdir.
Qonşuların sözlərinə görə, bu küçədə 10-a yaxın mənzil su xəttinin üzərində tikilib. Digər mənzillərdə də oxşar hadisələr baş verib, evləri dəfələrlə su basıb.
Məsələ ilə bağlı İri Şəhərlərin Birləşmiş Su Təchizatı Xidmətindən bildirilib ki, qeyd olunan ünvandakı yaşayış evi içməli su xəttinin üzərində tikilib. Xətai Rayonu Sukanal İdarəsi həmin xəttin ləğv edilərək yeni şəbəkə qurulması üçün tikinti-quruculuq işləri görüb. İşlər tam yekunlaşdırıldıqdan sonra köhnə xəttin tamamilə ləğv edilməsi və yeni xəttin istifadəyə verilməsi təmin ediləcək. Qeyd olunub ki, hazırda ərazidə heç bir axıntı yoxdur, qəza briqadası axıntının qarşısını alıb.

В Баку построенный над водопроводной линией дом затопило - ЖАЛОБА (Видео)
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Xəzər TV, хозяину дома пришлось самостоятельно вскрыть пол и копать грунт, чтобы выяснить источник утечки.
Байрам Джафаров, проживающий по адресу: улица 1-я Ахмедли, 18a, Хатаинский район, утверждает, что его обращения по поводу ремонта водопровода и возмещения ущерба остаются без ответа.
Он также заявил, что квартира имеет официальную выписку. При строительстве дома они знали о проходящей через территорию водопроводной линии. Однако им сказали, что линия якобы не функционирует.
По словам соседей, на этой улице около 10 домов возведены над водопроводной линией. В некоторых из них ранее уже происходили подобные случаи, в результате чего помещения неоднократно затапливало.
В Объединенной службе водоснабжения крупных городов подчеркнули, что указанный жилой дом построен над магистралью питьевого водоснабжения. Управление водоканала Хатаинского района провело работы по выводу старой линии из эксплуатации и созданию новой сети. После завершения процесса старая коммуникация будет полностью ликвидирована. В ведомстве также добавили, что в настоящее время утечек воды на участке нет - аварийная бригада устранила течь.