Paşinyan erməniləri azərbaycanlılarla sülhə hazır olmağa çağırıb
"Ermənistan vətəndaşları qarşıdan gələn parlament seçkisində sülh gündəliyini dəstəkləməlidirlər, çünki Cənubi Qafqazda uzun illər ərzində ilk dəfə sülh şansı yaranıb".
Ermənistan KİV-ə istinadla xəbər verir ki, bunu ölkənin baş naziri Nikol Paşinyan bəyan edib.
O, erməniləri Bakı ilə sülhə hazır olmağa çağıraraq deyib:
"Mən əminəm ki, Ermənistan xalqı bu günə qədər əldə etdiyimiz nailiyyətləri dəstəkləyəcək. Şübhə etmirəm ki, Ermənistan vətəndaşları sülh gündəliyini və sülh prosesini dəstəkləyəcəklər".
Baş nazir, həmçinin əminliklə bildirib ki, Azərbaycanla müqavilə suverenlik və beynəlxalq səviyyədə tanınmış sərhədlərin toxunulmazlığı prinsipləri əsasında bağlanıb:
"Ermənistan və Azərbaycan bir-birinin ərazisini tranzit üçün istifadə etmə imkanı əldə etməlidirlər".скачать dle 11.3

Граждане Армении на грядущих парламентских выборах должны поддержать мирную повестку, поскольку на Южном Кавказе впервые за многие годы появился шанс на мир. Готовиться к миру с Баку армян призвал премьер-министр Армении Никол Пашинян.
"Я уверен, что народ Республики Армения поддержит то, чего мы достигли на сегодняшний день. Не сомневаюсь, что граждане РА поддержат мирную повестку и мирный процесс", - заявил глава правительства.
Он также выразил уверенность, что договор с Азербайджаном заключен на принципах суверенитета и нерушимости международно признанных границ:
"Армения и Азербайджан должны будут иметь возможность использовать территорию друг друга для транзита".