37 yaşlı qadın əməliyyatdan sonra səhhətində fəsadların yarandığını İDDİA EDİR - Tanınmış cərrahdan ŞİKAYƏT (Vİdeo)
29.10.2025 13:15 762
Sağlamlığı üçün burun əməliyyatına 4 500 manat xərcləyən müəllimənin səhhətində fəsadlar yaranıb.
Xəzər TV-yə istinadən xəbər verir ki, söhbət 37 yaşlı müəllimə Günel Məmmədovadan gedir.
O iddia edir ki, problem 3 il əvvəl "Artromed" Tibb Mərkəzində burun-boğaz cərrahı İdrak Əhmədov tərəfindən revizion burun əməliyyatından sonra başlayıb. Ondan əvvəl isə çəpər əyriliyi əməliyyatı olunan Günel Məmmədova iddia edir ki, hər iki əməliyyat fərqli klinikalarda və müxtəlif həkimlər tərəfindən icra olunub. Amma ikinci cərrahiyyə əməliyyatından illər ötsə də, sağlamlığına qovuşa bilmir.
Verilən 8 aylıq vəddən sonra İdrak Əhmədov pasiyentə cərrahi əməliyyat yox, kosmetik dolğu edəcəyini deyib.
Bundan sonra tərəflər arasında münaqişə yaşanıb. Günel Məmmədova prokurorluğa, İdrak Əhmədov isə məhkəməyə müraciət edib.
"Səkkiz aydan sonra dedi ki, gəl, dolğu edək, halbuki, əməliyyata 4 500 manat pul ödəmişəm. Dolğu təklif etdiyinə görə həkimlə aramda konflikt yarandı. Beləliklə, mən Xətai Rayon Prokurorluğuna müraciət etdim. Məsələni ictimailəşdirdiyimə görə İdrak Əhmədov da mənimlə bağlı Suraxanı Rayon Məhkəməsinə müraciət edib - şər və böhtan maddəsi ilə şikayət edib. Məhkəmə 4 ay islah işlərinə məhkum edilməyimlə bağlı qərar çıxardı. Mənə, 13 ilin ali təhsilli müəllimi haqqında verilən qərar budur".
Günel Məmmədova iddia edir ki, haqqında çıxan məhkumluq qərarından sonra o, işini də itirib. Mütəxəsssislər əməliyyatın qüsurlu olduğunu desə də, ekspertizanın ikinci rəyində atrofiyanın orqanizmdə baş verən dəyişiklikdən sonra yaranması ilə bağlı rəy verilib.
Vətəndaşın iddiaları ilə bağlı həkim İdrak Əhmədov sualların vəkili Vüsal Hacıyev tərəfindən cavablandırılacağını deyib: "Günel Məmmədova İdrak həkimə yaxınlaşanda ilkin olaraq başqa bir həkim tərəfindən aparılmış əməliyyatın fəsadının aradan qaldırılmasını istəyib. İdrak Əhmədov 9 saata yaxın əməliyyat icra edib. Bundan sonra üstündən bir müddət keçib, Günel Məmmədova yenidən İdrak Əhmədova müraciət edib. Həkimdən pul tələb edib. İdrak Əhmədov pul verməkdən imtina etdikdən sonra Günel Məmmədova Xətai Rayon Prokurorluğuna müraciət edib. Prokurorluq tərəfindən ekspertiza rəyi təyin edilib. İdrak Əhmədovun əməlində cinayət tərkibinin olmadığı müəyyənləşdirib və qərar verilib".

У учительницы, потратившей 4 500 манатов на операцию по коррекции носа, возникли серьезные осложнения со здоровьем.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Xəzər TV, речь идет о 37-летней Гюнель Мамедовой.
Женщина утверждает, что проблемы начались 3 года назад после ревизионной операции на носу, проведенной отоларингологом Идраком Ахмедовым в медицинском центре Artromed. До этого Гюнель Мамедова уже перенесла операцию по исправлению искривления носовой перегородки. По ее словам, обе операции были выполнены в разных клиниках разными врачами. Однако даже спустя годы после второй хирургической операции она не может восстановить свое здоровье.
После 8-месячного ожидания Идрак Ахмедов сообщил пациентке, что вместо хирургического вмешательства предлагает ей косметический филлер.
После этого между сторонами возник конфликт. Гюнель Мамедова обратилась в прокуратуру, а Идрак Ахмедов подал иск в суд.
"Через восемь месяцев он предложил сделать филлеры, хотя я заплатила за операцию 4 500 манатов. Из-за этого предложения между мной и врачом возник конфликт. В итоге я обратилась в прокуратуру Хатаинского района. А Идрак Ахмедов подал на меня жалобу в Сураханский районный суд по статье о клевете из-за того, что я предала ситуацию огласке. Суд приговорил меня к 4 месяцам исправительных работ. Вот такое решение вынесли в отношении меня, учительницы с высшим образованием и 13-летним стажем", - рассказывает Гюнель.
Гюнель Мамедова утверждает, что после вынесения приговора она лишилась работы. Несмотря на то, что специалисты признали операцию дефектной, во втором экспертном заключении указано, что атрофия возникла вследствие изменений, произошедших в организме. Чтобы прояснить утверждения гражданки, корреспонденты канала связались с врачом Идраком Ахмедовым. Он сообщил, что на их вопросы ответит его адвокат Вюсал Гаджиев.
"Когда Гюнель Мамедова обратилась к доктору Идраку, она изначально хотела устранить последствия операции, проведенной другим врачом. Идрак Ахмедов провел операцию, которая длилась около 9 часов. Спустя некоторое время Гюнель Мамедова снова обратилась к Идраку Ахмедову и потребовала деньги обратно. После того как врач отказался выплатить компенсацию, Гюнель Мамедова обратилась в прокуратуру Хатаинского района. Прокуратурой была назначена экспертиза, которая установила отсутствие состава преступления в действиях Идрака Ахмедова, и было вынесено соответствующее решение", - заявил адвокат.