Erməni kilsəsinə məxsus telekanal bağlanır
Ermənistan parlamenti kilsənin təsis etdiyi “Şoqakat” telekanalının fəaliyyətinin dayandırılması barədə qərar qəbul edib.
Apa "Sputnik"ə istinadən xəbər verir ki, bu addım ölkədə ictimai yayım statusuna malik telekanalların sayının azaldılmasını nəzərdə tutan qanun dəyişikliyi ilə əlaqədardır.
Yeni qərara əsasən, kilsəyə və bir sıra ictimai təşkilatlara məxsus media qurumları ictimai yayım statusundan məhrum ediləcək. Bunun nəticəsində dini və mədəni proqramlar yayımlayan “Şoqakat” telekanalı fəaliyyətini dayandırmalı olacaq.скачать dle 11.3

В Армении прекратит вещание телеканал, принадлежащий церкви
Парламент Армении принял решение о прекращении вещания телеканала «Шогакат», основанного Армянской Апостольской церковью.
Как передает АПА со ссылкой на «Sputnik», этот шаг связан с изменениями в законодательстве, предусматривающими сокращение числа телеканалов, обладающих статусом общественного вещателя.
Согласно решению, церковные и некоторые общественные медиаорганизации будут лишены такого статуса. В результате телеканал «Шогакат», который транслировал религиозные и культурные программы, будет вынужден прекратить вещание.