DİN Qarabağa səfərlə bağlı ən çox verilən suala aydınlıq gətirib
Daxili İşlər Nazirliyinin yeni "Polis cavab verir" rubrikası çərçivəsində vətəndaşların ən çox ünvanladığı suallardan biri cavablandırılıb.
Nazirlikdən verilən məlumata görə, işğaldan azad olunmuş ərazilərə səfər etmək istəyən vətəndaşların "E-Polis" mobil tətbiqi vasitəsilə qeydiyyatdan keçməsi qaydaları barədə məlumat verilib. Bildirilib ki, müraciət prosesi tamamilə pulsuzdur və heç bir əlavə rüsum və ya ödəniş tələb olunmur.
Qeydiyyat zamanı vətəndaşlar sadəcə şəxsiyyət vəsiqəsi məlumatlarını və səfər məqsədinə dair zəruri məlumatları daxil etməklə elektron şəkildə müraciət edə bilirlər. Məlumatlar yoxlanıldıqdan sonra müraciətlər aidiyyəti üzrə araşdırılır və cavablandırılır.скачать dle 11.3

В Министерстве внутренних дел Азербайджана в рамках новой рубрики "Полиция отвечает" был разъяснен порядок регистрации граждан для проезда на освобожденные территории.
В видеоролике, подготовленном ведомством, предоставлена подробная информация о порядке регистрации через мобильное приложение E-Polis для граждан, желающих посетить освобожденные от оккупации территории, никаких дополнительных сборов или платежей для этого не требуется.
При регистрации граждане могут подать заявление в электронной форме, просто введя данные удостоверения личности и необходимую информацию о цели поездки.