Buryatiyada zəhərlənənlərin sayı 89-a çatıb
Ulan-Udedəki (Rusiya - red.) "Nikolayevski" mağazasının məhsullarından zəhərlənənlərin sayı 43-dən 89-a yüksəlib.
Bu barədə regionun səhiyyə naziri Yevgeniya Ludupova öz "Telegram" kanalında məlumat paylaşıb.
"Buryatiya Səhiyyə Nazirliyinin və regional "Rospotrebnadzor" idarəsinin kəskin bağırsaq və salmonella infeksiyaları ilə bağlı əməliyyat qərargahının məlumatlarına əsasən, bu gün saat 10:00-a (Bakı vaxtı ilə 06:00) qədər 49-u uşaq olmaqla, 89 hadisə qeydə alınıb", - deyə o bildirib.
Ludupova əlavə edib ki, ümumilikdə 55 nəfər xəstəxanaya yerləşdirilib, onlardan 34-ü uşaqdır. Bütün zərərçəkənlərin vəziyyəti sabitdir, bir nəfər müsbət dinamika ilə reanimasiyadadır. Daha əvvəl isə 40 nəfərin, o cümlədən 22 uşağın xəstəxanaya yerləşdirildiyi bildirilmişdi.скачать dle 11.3

Число отравившихся в Бурятии выросло до 89
Количество отравившихся продукцией в магазинах "Николаевский" в Улан-Удэ (Республика Бурятия, РФ) выросло с 43 до 89 человек.
Об этом сообщила в своем Telegram-канале министр здравоохранения региона Евгения Лудупова.
"Данные оперативного штаба Минздрава Бурятии и регионального управления Роспотребнадзора по вспышке острой кишечной инфекции и сальмонеллеза: на 10:00 (06:00 по бакинскому времени) сегодня зарегистрировано 89 случаев, из них 11 сальмонеллеза, в том числе 49 детей", - сообщила она.
Лудупова добавила, что всего 55 человек госпитализированы, из них 34 ребенка. Состояние всех пострадавших стабильное, один человек в реанимации с положительной динамикой. Ранее сообщалось о госпитализации 40 человек, в том числе 22 детей.скачать dle 11.3